Özel Darıca Boğaziçi Teknoloji Koleji hazır

Özel Darıca Boğaziçi Teknoloji Koleji hazır

Özel Darıca Boğaziçi Teknoloji Koleji 2019-2020 yılı eğitim-öğretim dönemiyle başarının ışığını takip etmek isteyen öğrencilere kapılarını açtı.

Özel Darıca Boğaziçi Teknoloji Koleji hazır

Özel Darıca Boğaziçi Teknoloji Koleji 2019-2020 yılı eğitim-öğretim dönemiyle başarının ışığını takip etmek isteyen öğrencilere kapılarını açtı.

Özel Darıca Boğaziçi Teknoloji Koleji hazır
03 Eylül 2019 - 11:35

Özel Darıca Boğaziçi Teknoloji,  %100 Devlet desteği sayesinde ‘başarının’ bölgede hayat bulmasını sağlayarak, topluma yön veren önder bir kurum olmayı amaçlıyor.

EĞİTİM KADROSU KAHVALTIDA BULUŞTU

Bölgemizin ilk ve tek yüzdeyüz Devlet Destekli (Ücretsiz) Teknoloji Koleji olan Özel Darıca Boğaziçi Teknoloji Koleji 2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılına Yönetim Kurulu üyelerinden  Cemal Girgin ,Prof. Dr Nihat Akkuş, Salman Yilmaz, ayni zamanda Kurucu Müdür olan Abdulsamet Hali ve Okul Müdüresi Nuray Küfüdür, eğitim-öğretim kadrosu ile sabah kahvaltısında bir araya geldi

YÜZDE YÜZ DEVLET DESTEKLİ

Programa Özel Darıca Boğaziçi Teknoloji Koleji Okul Müdürü Nuray Küfüdür  yaptığı açılış konuşmasında eğitim kadrosunu tanıtarak,  “Gençlik ile tecrübeyi harmanladık” diyerek genç, dinamik, enerjisi yüksek ve bir o kadar da alanında uzman güçlü bir kadro ile yola çıktıklarını  ifade etti.  Özel Darıca Boğaziçi Teknoloji Koleji Okul Müdürü Nuray Küfüdür kurumun %100 Devlet destekli kolej olduğunu vurgulayarak, “Biz istedik ki parayı veremeyen çocuklarımız da düdüğü çalabilsin ve kolej imkanından  tüm çocuklarımız faydalanabilsin.”  dedi.

TAM DONANIMLI OKUL

Yeni eğitim-öğretim yılına “başarı ve fark yaratma” parolasıyla başlayan Özel Darıca Boğaziçi Teknoloji Koleji mezun ettiği öğrencilerinin de nitelik hedeflerini belirledi. Özel Darıca Boğaziçi Teknoloji Koleji’nden mezun olan öğrenciler elektrik, elektronik teknolojileri alanında hem teorik hem de pratik bilgilere ve donanımlara sahip olacaklar. Kendi alanlarında ulusal ve uluslararası yarışmalarda boy göstermeye başlayacaklardır.  Yönetim kurulu üyelerinden Selman Yılmaz bu konudaki bilgilerini öğretmenler ile paylaştı  “Ülkemizde teknik donanıma sahip bireyler giderek azalmakta,  üretime katkı sağlayabilecek, teknolojik gelişmeleri yakından takip edebilen bireyler yetiştirebilmek adına okulumuz tam donanımlı olarak tasarlandı. Toplum içerisindeki teknisyen açığını doldurabilecek kabiliyette, geleceğin yapay zekâ mühendisleri, yazılımcıları çekirdekten el ele bu okulda hayata hazırlanacak.”dedi.

DAHA GÜÇLÜ GENÇLİK DAHA GÜÇLÜ TÜRKİYE

Büyük bir heyecanla eğitim öğretim yılını bekleyen Özel Darıca Boğaziçi Teknoloji Koleji Yönetim kuruluna dahil olan Marmara Üniversitesi, Teknoloji Fakültesi, Mekatronik Mühendisliği Kurucu Bölüm Başkanı, aynı zamanda Gedik Üniversitesi Kurucu Rektörü Prof. Dr. Nihat Akkuş kendisi için “Hayata Meslek Lisesinden gözlerimi açtım” diyerek, öğrenci ve velilere şu mesajı verdi, “Daha Güçlü Gençlik Daha Güçlü Türkiye” sloganı ile çıktığımız bu yolda; araştırma, sorgulama yeteneğine sahip, bilgiyi üretebilen ve bilimsel/ teknolojik gelişmeleri takip edebilen, bununla birlikte milli ve manevi değerlerini öğrenmiş ve içselleştirmiş nesiller yetiştirmek, mesleki eğitimi cazibe merkezi kılmak için 2019/2020 eğitim öğretim yılında Özel Darıca Boğaziçi Teknoloji Koleji'nde eğitim öğretime başlıyoruz. Bu duygu ve düşünceler ile başta sevgili öğrencilerimiz olmak üzere tüm eğitim camiasının yeni eğitim öğretim yılını kutluyor, ülkemize büyük başarılar getirmesini temenni ediyorum.” dedi.

bogazici.jpegwhatsapp-image-2019-09-02-at-18.21.30.jpeg

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Çocuklar geleneksel oyunlarla spor yapıyor
Çocuklar geleneksel oyunlarla spor yapıyor
Konforlu yolculuk için Akçaray’ın rayları taşlanacak
Konforlu yolculuk için Akçaray’ın rayları taşlanacak