Yavuz, Dilovası’nda gönülleri fethetti!

Yavuz, Dilovası'nda gönülleri fethetti!

Kocaeli Valisi Seddar Yavuz, bir gününü Dilovası’na ayırdı.

Yavuz, Dilovası'nda gönülleri fethetti!

Kocaeli Valisi Seddar Yavuz, bir gününü Dilovası’na ayırdı.

Yavuz, Dilovası'nda gönülleri fethetti!
23 Ekim 2020 - 11:35

Kocaeli Valisi Seddar Yavuz, bir gününü Dilovası’na ayırdı. Vali Yavuz’un Dilovası’nda ki yoğun programları Kaymakam Mustafa Asım Alkan’ı ziyaret edip ilçenin asayiş, eğitim, sağlık ve ulaşım yönünden mevcut durumunu içeren birifing alan Vali Yavuz, ilçede yürütülen çalışmalar hakkında bilgi alarak, kurum Müdürleriyle değerlendirme toplantısıyla başladı. Bir sonraki ziyaretini Dilovası Belediyesine gerçekleştiren Vali Seddar Yavuz, Belediye Başkanı Hamza Şayir’den ilçenin sosyal ve ekonomik durumu ile yapımı tamamlanan ve devam eden projeler hakkında bilgiler aldı.
KORONA VİRÜS FARKINDALIĞI
Covid-19 salgınına karşı korunmak, bilinçlendirmek ve farkındalık oluşturmak amacıyla esnaf ve vatandaşları ziyaret ederek denetimlerde bulunan Vali Seddar Yavuz,  esnafların hal ve hatırlarını sorarak, bol ve bereketli kazançlar diledi. Pandemi kurallarına da dikkat çeken Vali Yavuz,  "Temizlik, Maske ve Mesafe'ye dikkat ederek, süreci birlikte aşacağız.” dedi.
Daha sonra Gebze Kimya İhtisas OSB (GEBKİM) Vakfı tarafından desteklenen   GEBKİM Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile yapımı devam eden GEBKİM Anaokulunda incelemelerde bulunan Vali Seddar Yavuz, yapılan çalışmalardan duyduğu memnuniyeti belirtti.
ENGELLİLERLE BİR ARAYA GELDİ
İlçe ziyaretlerinde engellileri de unutmayan Vali Seddar Yavuz,  Dilovası Engelli ve Engelli Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’ni ziyaret etti. Hükümetin engellerimizin sorunlarının çözülmesi noktasında çok önemli düzenlemeler yaptığına değinen Vali Seddar Yavuz:“ Bizim bir görevimizde bu gönül köprülerini kurmak, sizlerle her daim bir arada olmak ve çözemediğiniz bir sorun olursa da bunları çözmektir. Valilik olarak olabildiğince sizlerin yanında olmaya gayret gösteriyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızın özellikle siz değerli kardeşlerimin sorunlarının çözülmesi noktasındaki almış olduğu inisiyatif, takibi başta biz olmak üzere tüm devlet kurumlarına vermiş olduğu talimatlar vesilesiyle eskisinden daha iyi durumdayız. Allah’ın izni ile devletin olduğu yerde kimse kimsesiz değildir, gereken ne varsa yapacağız. " dedi.
ŞEHİT VE GAZİ AİLELERİNİ DE UNUTMADI
Valimiz Seddar Yavuz, gün boyu gerçekleştirdiği yoğun ziyaret ve temaslarına "Gönülden Gönüle" projesi kapsamında toplumun dezavantajlı kesimine yönelik yapmış olduğu hane ziyaretlerini de ihmal etmeyerek, toplumun dezavantajlı kesimine Devletin şefkat elini hissettirmeye devam etti. Vali Yavuz, bu kapsamda ilk ziyaretlerini Diliskelesi Mahallesi’ndeki  Şehidimiz Nihat Karadaş ve Şehidimiz Mehmet Kocabay’ın ailelerine oldu.  Her daim sizlerin yanınızda olduğumuzu bilin diyen Vali Yavuz: “Sizler bize Şehitlerimizin emanetisiniz, sizin isteklerinizin başımızın üstünde yeri var.” diyerek,  bir ihtiyaç ve taleplerinin olup olmadığını sordu.
Dilovası ilçesi Cumhuriyet Mahallesinde, 17 Eylül 2020 tarihinde vefat eden Kıbrıs Gazisi Tahsin Odabaşı’nın eşi Fatma Odabaşı’nı ziyaret eden Vali Yavuz, merhumun ailesine taziye dileklerini ileterek, acılarını paylaştı. Daha sonra Dilovası Orhangazi Mahallesinde ikamet eden Kıbrıs Gazimiz Reşit Taşan’ı ziyaret etti. Gaziliğin onur ve şerefini yaşayan gazilere her zaman borçlu olduklarını belirten Vali Yavuz, “Vatanseverliğin yaşayan abideleri olan sizlere şükran duygularımızı sunmak, devletimizin hizmetini ulaştırmak bizim en önemli vazifemizdir.” diyerek, sağlıklı bir ömür temennisinde bulundu. Ziyaret dolayısıyla memnuniyetlerini belirten şehit ailesi, gazi ve gazi yakınları “Sizlerin ziyaretiyle çok mutlu olduk.  Allah devletimize zeval vermesin” şeklinde duygularını dile getirdiler.
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Genel Merkez’den özel kutlama
Genel Merkez’den özel kutlama
Fatih Devlet'ten Çiler'e teşekkür!
Fatih Devlet'ten Çiler'e teşekkür!