Gebze Refah’ta Şubat Hareketliliği
Reklam

Gebze Refah'ta Şubat Hareketliliği

Yeniden Refah Partisi Gebze İlçe Teşkilatı Ocak ayı ilçe divanı yoğun bir katılımla gerçekleşti.

Gebze Refah'ta Şubat Hareketliliği

Yeniden Refah Partisi Gebze İlçe Teşkilatı Ocak ayı ilçe divanı yoğun bir katılımla gerçekleşti.

Gebze Refah'ta Şubat Hareketliliği
05 Şubat 2020 - 09:49

İlçe Divanı’na; İl Başkan Yardımcıları, Maşaallah Sögüt, Süleymen Kabaca,Kamil Tökgöz, Şahin Karagöz ve İl yönetim Kurulu üyeleri,İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, Geçlik Kolları ve Mahalle yönetimleri katıldı. Kuran-ı Kerim tilaveti ile başlayan divanda selamlama konuşmasını Yeniden Refah Partisi Gebze İlçe Başkanı Engin Kılıç yaptı. Kılıç konuşmasında ilgiden dolayı tüm ilçe yönetimi ve mahalle yönetimlerine teşekkürlerini iletti. Önümüzde iki önemli program var Buradan ilçe yönetimimze ve mahalle yönetimlerimize hedefler koyuyoruz Seninleyiz Kudüs Mitingine enaz 15 Otöbüs ile katılım sağlamalıyız.

27Şubatta İzmit’te Erbakan Hocamızı anma proğramındada 50 Otobüsle Erbakan Hocamıza vefa borcumuzu ödemeliyiz.dedi Engin Kılıç’ın ardından söz alan İl Eğitim Birim başaknı Maşallah Söğüt Milli Görüş Prensipleri konulu bir konuşma gerçekleştırdı. Kınuşmasında Sögüt; Milli Görüş; ahlak ve maneviyatı ön planda tutan, maddi ve manevi kalkınmaya önem veren, Kur´an ve sünnet ışığında yol alan, nas olmayan konularda istişareye başvuran, emaneti ehline veren, İslam kardeşliğinden vazgeçmeyen, yerli ve milli düşüncelere değer veren, insan fıtratına uygun olan bir görüştür. Milli Görüş; Fertlerin, toplumların, partilerin, cemaatlerin tekelinde olan bir görüş değildir.

Tek -tek fertleri kucaklayan, toplumlara istikamet veren hakkın yanında, batıl ile mücadele eden siyasi bir projesidir. Milli Görüş; Temelde ülkemiz insanlarının mutluluğuna, İslam dünyasının huzuruna, dünya insanlığının barışına, dünya ve ahret işlerinin birlikte yürütülmesine önem veren maneviyat ağırlıklı bir siyasi görüştür. Milli Görüşçü; Yol arkadaşlarına ve diğer Müslümanlara ilgisiz ve soğuk davranmamalıdır. Büyüklerine karşı saygılı, küçüklerine karşı şefkatli olmalıdır. Dernek, cemaat, vakıf, tarikat, sendika, sivil toplum örgütleriyle samimi ilişkiler kurarken çok dikkatli olmalıdır.Siyasi muarızlarını alt etmek için fütursuz, temelsiz yalan, yanlış haberlere, doğrulanmamış iddialara gündeme taşıyarak topluma ve gelecek nesillere kötü örnek olmamalı, her zaman ağırbaşlı ve vakur olmalıdır.

Milli görüşçü; Hak etmediği hiçbir görevi talep etmeyen, ehli olmadığı halde kendisine bir görev verildiğinde, görevi iade edebilen, görevin ehli olan kişiyi biliyorsa, o kişiyi yetkili makamlara bildirme gibi bir görevinin olduğunu bilen ahlak sembolü bir insandır. Milli görüşçü; her şart altında, Yüce Allah´ın emrettikleri helalleri yaşamaya, yaşatmaya, tebliğ etmeye, haramlardan sakınmaya ve sakındırma gayretli olmalıdır. üzerinde vazife olmayan işlere ve görevlere balıklama atlamamalıdır. Bay ve bayan her bir fert, haram ve helal hudutlarına son derce dikkat etmelidir. Meseleyi özetleyerek toparlarsak, Milli Görüşçüyüm diyen kişiler, konuşurlarken çok dikkatli olmalıdırlar. Maksadını aşan, toplumu geren ve parçalayan tefrikaya sebep veren ifadeleri kullanmaktan sakınmalıdırlar. anlama geldiğini anlamadan, hamasetle kullandıklarına şahit olmaktayız. Dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ankara’da Gebze’yi konuştular!
Ankara’da Gebze’yi konuştular!
CHP’li Başkan’dan AK Başkan’a tebrik
CHP’li Başkan’dan AK Başkan’a tebrik