Darıca’daki o fabrika dev tesis kuracak!
Reklam

Darıca'daki o fabrika dev tesis kuracak!

Çelik sektörünün önemli firmalarından biri olan Kroman Çelik Sanayii A.Ş. kapasite artışı için yeni tesis kurmaya hazırlanıyor. Proje ile ilgili hazırlanan ÇED raporu onaylandı.

Darıca'daki o fabrika dev tesis kuracak!

Çelik sektörünün önemli firmalarından biri olan Kroman Çelik Sanayii A.Ş. kapasite artışı için yeni tesis kurmaya hazırlanıyor. Proje ile ilgili hazırlanan ÇED raporu onaylandı.

Darıca'daki o fabrika dev tesis kuracak!
03 Temmuz 2020 - 12:28

Darıca’da kurulu bulunan, Çelik sektörünün önemli rmalarından biri olan Kroman Çelik Sanayii kapasite artışına gidiyor.  Kroman Çelik Sanayii A.Ş. tarafından, Darıca Emek Mahallesi’nde bulunan fabrikanın kapasitesi yıllık 1 milyon 340 bin ton üretimden, 3 milyon tona çıkartılması planlanılıyor. Bununla birlikte, 120 bin ton kapasite ile faaliyet gösteren prol haddehanesinin kaldırılarak yerine 1 milyon 500 bin ton kapasiteli yassı haddehanesinin tesis edilecek. 

1 MİLYON 750 BİN TON KAPASİTE 

Mevcut halde 1 milyon ton üretim kapasitesi ile faaliyet gösteren kangal haddehanesinin diğer tüm alt üniteleri aynı kalmak kaydıyla ürün grubu değişikliği yapılarak 1 milyon 750 bin ton kapasiteye ulaştırılması, mevcut hurda stok alanında modernizasyon yapılarak 20 bin 300 metrekarelik alana ve 116 bin ton hurda stok kapasitesine sahip alanın azaltılarak hurda stok kapasitesinin yaklaşık 50 bin  tona düşürülmesi ve 2 milyon 400 bin Nm3/sa’lik mevcut çelikhane toz tutma tesisi kapasitesinin, benzer kapasiteli ikinci bir toz tutma ünitesi yapılarak toplamda 4 milyon 800 bin Nm3/sa’te çıkarılması hedeeniyor.

PROJE ONAYLANDI

Projenin arazi hazırlık ve inşaat aşamasında yaklaşık 150 personel görev alacak. Kapasite Artış ve Modernizasyonun tamamlanması akabinde Kroman Çelik Sanayii A.Ş. bünyesinde 1.750 personelin istihdam edilmesi öngörülmekte. Planlanan projenin ekonomik ömrünün yaklaşık 30 yıl ve yatırım bedelinin yaklaşık 1.500.000.000 TL olması öngörülmekte. Proje ile ilgili hazırlanan ÇED raporu onaylandı. proje ile ilgili çalışmanın yakın zamanda başlaması bekleniyor.

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Gülcan
  4 ay önce
  Peki soruyorum bu ced top***tısını onaylıyana hani emek mahallesi halkıyla bir top***tı yapılacaktı da sonra bu ced top***tısını kabul edip edmiyeceklerine karar verilecekti ben burda bu fabrikanın karşısında oturan bir halk olarak soruyorum neden haberimiz olmadı biz burdaki halk olarak kromandan bıktık pisliğinı temizlemekten zehirlenmekten bıktık hakkımız yerde kalmaz inşallah biz dört gözle taşınmasını beklerken siz buýumesine izin veriyorsunuz hangi viçdanla bu ver top***tısı onay***dı anlam veremiyorum tabiki bizim para gücümüz yok fabrika gibi rüşvet verelim bu zamanda insanlık olmuş paranın gücü konuşuyor utanin be bir gelin fabrikanın etrafındaki binalara bakın 7 yıllık binalar kromdan simsiyah olmuş cigerlerimiz de o haldeyse vay halimize ama sizin umrunuzdamı insan sağlığı siz villalarınizda oturup bu ced raporunu çok rahat onaylıyorsunuz ben bir ev hanımı olarak bu fabrikanın büyümesine izin verene hakkımi helal etmiyorum allahınizdan bulun insallah
 • Bahattin õzkan
  4 ay önce
  Ced raporo kime sordunz halıka sordonuzmu hayir ben bir halık olarak duyumadık yetikili biri beni adınnallatısın zehiri yetimiyorumuş gibi birde kenidini büyutuyo buna izin veren kim varısa allahında bulusun işallah amin
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kocaeli’de konut satışı yüzde 30 düştü
Kocaeli’de konut satışı yüzde 30 düştü
Borcu olanlar dikkat! Son gün yaklaştı!
Borcu olanlar dikkat! Son gün yaklaştı!