‘Birliğimizi güçlendirdi’

‘Birliğimizi güçlendirdi’

Son günlerde artan terör olaylarını değinen Akbulut, “birlik-beraberliğimizi güçlendirdi. Kürt kökenli kardeşlerimiz artık bayraklarına ve vatanlarına daha çok sahip çıkıyor” dedi.

11 Ocak 2017 - 10:10

Gazetemize ‘hayırlı olsun’ ziyaretinde bulunan AK Parti Dilovası İlçe Başkanı Osman Akbulut, terörden siyasete, bölgede ke gelişmelerden, Ülke’de ki gelişmelere kadar bir çok konuda değerlendirmelerde bulundu. Kişisel olarak siyasetten hiçbir beklenti ve hedef içinde olmadığının altını çizen Akbulut, ülke ve bölge menfaatleri için var güçleriyle çalıştıklarını ifade etti.

KÜRT KARDEŞLERİMİZ DEVLETİNİN YANINDA

Dilovası’nda siyaset yapmanın, hatta yaşamanın özel olduğunu belirten Osman Akbulut kendisini bir Dilova aşığı olarak tanımlayarak, Dilovası’na hizmet ediyor olmaktan duyduğu mutluluğun altını kalın çizgiler çizdi. Akbulut, büyük çoğunluğu kürk kökenli vatandaşlardan oluşan Dilovası’nda 15 Temmuz sonrasını değerlendirirken şu ifadeleri kullandı; “15 Temmuz’da ki hain kalkışma sonrası, Dilovası, Kürt, Türk, Çerkez, Laz ayrımı yapmaksızın Vatanına sahip çıktı. Yaşadığımız o ihanet gecesi ve son günlerde patlayan bombalardan sonra kürt kökenli vatandaşlarımızın daha çok vatanına ve bayrağına sahip çıktığını gözlüyoruz. Dilovası’nda HDP’nin ciddi bir oy potansiyeli ve sempatisi olduğunu biliriz ama son süreçte bu tamamen tersine döndü. Vatandaşlarımız, birlik-beraberlik noktasında atılan adımları daha değerli buluyor. Artan terör olaylarının ardından çok rahatlıkla söyleyebilirim ki, birlik-beraberliğimiz, kardeşliğimiz daha güçlü hale geldi. Bunu Dilovası özelinden gönül rahatlığı ile söyleyebilirim” dedi.


KÖPRÜ’NÜN OLUMLU ETKİLERİNİ GÖRÜYORUZ
Dilovası’nın hızla geliştiğini ve gelişmesini arttırarak sürdüreceğine inandığını ifade eden Akbulut, “Osmangazi Köprüsü İlçemize önem bir değer katmıştır. Sanayisi ile güçlü Dilovası’nın yakın zamanda yaşam alanı olarakta tercih edilen bir yer olacağına inanıyoruz. Dilovası’nda çöpün kaldırılması, Kömürcüler OSB’nin taşınması gibi çalışmalarımız var. Bu noktada ki gelişmeler, Dilovası’nın sosyal olarak ta gelişmesine katkı sunacaktır. Köprü’nün hizmete girmesi ile arsa ve konut fiyatlarının büyük oranda arttığını söyleyebiliriz. Bu yatırımlarla birlikte daha büyük kazanımların olacağını düşünüyoruz” dedi

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Engelli arkadaşlarının gözleri oldular
Engelli arkadaşlarının gözleri oldular
Başbakan Yıldırım’dan öğrencilere burs müjdesi
Başbakan Yıldırım’dan öğrencilere burs müjdesi