Dalımı kıranın ağacını sökerim…
Caner Pesen

Caner Pesen

Yeni süreç!

Dalımı kıranın ağacını sökerim…

07 Ekim 2019 - 09:46

Türkiye bunları geçeli çok olmuştu aslında, bu tip söylemler bir dönem Türkiyesi’nde oldukça meşhurdu.
O dönem mafyalar vardı, öyle Devlet’in ‘derin’ anlamlar yükleyerek, yol verdiği bazen de yolunu açtığı bu mafya gruplar, aleni tehdit de ederdi, yüksek sesle hedefte gösterirdi.
Ama artık o dönemler geride kaldı.
Mafyacılık oyunu bitti.
‘Dalımı kıranın ağacını sökerim’ gibi açık tehdit içeren bu söz Darıca GB’yi Azari’den satın alan Arif Gülen’e ait.
Tehdidin muhatabı da bir gazeteci arkadaşımız.
Bölge’nin başarılı spor muhabirlerinden birisidir Emrah Erdoğan, aynı zamanda Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Yöneticisidir.
Geçtiğimiz günlerde kaleci antrenörü Eşref Doğmenç’i gözleri dolu, moralmen bitik halde idman yaparken görüyor Emrah Erdoğan, konuşmaya başlayınca Eşref hoca dökülüyor, “Darıca GB’nin Antalya kampında ki otel masrafları için senet imzaladım. Bu senedin parasını Arif Gülen ödeyeceğini söylediği halde ödemedi ve hacizlik oldum, aile huzurum bozuluyor” der.
Emrah Erdoğan’da bunu gazeteci refleksi ile haber yapar.
Olayın özü şöyle ki, Azeri Başkan döneminde Antalya’da kamp yapan Darıca GB’de Eşref Doğmenç’te kaleci antrenörüdür.
5-6 ay kadarda sarı-yeşilli ekibe o dönem hizmet etmiştir.
Kaleci antrenörü Doğmenç, Darıca’da hatırı sayılır isimlerden, Federasyon Başkanından felan güvence alarak, senedi imzalar takımı rehin olmaktan kurtarır.
Sonrasında takımın başına geçen Arif Gülen, diğer tüm borçlarla birlikte Eşref Doğmenç’in de ödediği senedi üstlenir, ancak sayın Gülen, 2 milyonu bulan eski borçlara ilişkin ödeme yaparken, Doğmenç’in imzaladığı senet olayını çözmez.
Ortaya çıkan mağduriyetin haber olması gayet normaldir.
Burada haberi yapan gazeteciyi hedef almak ise en basit haliyle ayıbını örtmektir.
Bu durum ciddi bir haberdir ve bu haberi yapan gazeteci arkadaşımız sadece görevini yapmıştır.
Görevini yaptığı için gazeteci tehdit eden kulüp başkanının kafasının arkasında neler olduğu da tartışılması gereken bir durumdur.
Gazeteciler Cemiyeti Emrah Erdoğan’ın arkasında durmuştur, kamuoyu da haklıya hakkını teslim etmekte, artık sayın Gülen’e yakışan da öncelikli olarak o tehdit vari açıklamasını kaldırması ve gazeteci arkadaşımızdan özür dilemesidir.
Eşref Doğmenç’in imzaladığı senedin de birinci dereceden muhatabı, borçları üstlenen Arif Gülen olduğu gibi, o dönemde Doğmenç’e söz verenlerde taşın altına elini koyarak, bu sıkıntıyı çözmelidir.

YORUMLAR

  • 0 Yorum