Nurettin Çelik görevi bıraktı

Nurettin Çelik görevi bıraktı

Saadet Partisi Kocaeli İl Başkanlığı görevini 2 yıldır yürüten Gebzeli siyasetçi Nurettin Çelik, görevi bıraktığını açıkladı.

Nurettin Çelik görevi bıraktı

Saadet Partisi Kocaeli İl Başkanlığı görevini 2 yıldır yürüten Gebzeli siyasetçi Nurettin Çelik, görevi bıraktığını açıkladı.

Nurettin Çelik görevi bıraktı
05 Eylül 2019 - 12:34

Saadet Partis Kocaeli İl Başkanı Nurettin Çelik görevini bıraktığını açıkladı. Partiden yapılan beyanda şu ifadeler kullanıldı; "Genel merkez ve il-ilçe teşkilatlarımızın kongre süreci Ekim ayında yapılacak olan genel merkez büyük kongremizden sonra planlanarak yapılacaktır. İl Başkanımız Nurettin Çelik beyin Kocaeli teşkilatlarının kongre sürecinde daha sağlıklı çalışması adına genel merkezimizden görev değişikliği talebi kabul edilmiş olup il başkanlığı görevine genel merkezimiz tarafından il teşkilat başkanımız Zafer Mutlu görevlendirilmiştir. Bu 4 Eylül Cuma günü yapılan İl Yönetim Kurulu Toplantımızda görev devir teslimi yapılmıştır."

ÇELİK'TEN AÇIKLAMA VAR
2 yıldır yürüttüğü görevi bırakan Nurettin Çelik şu ifadeleri kullandı; "12 Mayıs 2017 tarihinde Genel Merkezimizin görevlendirmesi, 22 Ekim 2017 tarihinde il kongremiz vesilesi ile yapmaya başladığım Saadet Partisi Kocaeli İl Başkanlığı görevim sürecinde 2018 genel seçimler ve 2019 yerel seçimler olmak üzere 2 seçim geçirdik. Kongre takvimleri gereği genel merkezimiz başta olmak üzere teşkilatlarımız kongre sürecine girmiştir. Genel Merkez kongremizden sonraki süreçte yapılacak olan İl Başkanlığı kongremizde görev alacak arkadaşlarıma sağlıklı bir çalışma sahası oluşturmak adına Saadet Partisi Kocaeli İl Başkanlığı görevimden ayrıldığımı değerli Kocaeli kamuoyuna arz ediyorum. Yeni dönemde görev yapacak arkadaşlarımıza şimdiden başarılar diliyorum."

YENİ İL BAŞKANI ZAFER MUTLU
Mutlu, 1975 yılında İzmit’te doğdu. Babası Merhum Halit Mutlu,  Mehmet Ali Paşa’nın tanınmış esnaflarındandır. İlk ve ortaöğrenimini 27 Mayıs İlköğretim Okulu'nda, lise öğrenimini İzmit İmam Hatip Lisesi'nde tamamladı. Lise öğreniminin akabinde Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ne kaydoldu ve buradaki eğitimini de başarıyla tamamladı. Üniversite yıllarında ticaretle uğraşan Mutlu, Belsa Plaza ve İstiklal Caddesi’nde giyim mağazaları işletti. 2004 yılından itibaren Kocaeli Barosu’na kayıtlı olarak avukatlık yapmaktadır. Öğrencilik yıllarında Milli Gençlik Vakfı'nda çalışmalarda bulunan Mutlu, Belsa Esnafları Derneği'nde de yöneticilik yapmıştır. Anadolu Gençlik Derneği İzmit İlçe Başkanlığı ile Saadet Partisi İzmit İlçe Başkanlığı görevlerinde bulundu. 2019 mahalli İdareler seçimlerinde Başiskele Belediye Başkan Adayı oldu. En son Saadet Partisi Kocaeli İl Teşkilatı'nda, Teşkilatlanmadan sorumlu İl Başkan Yardımcılığı görevini yürütmekteydi. Zafer Mutlu Evli ve üç çocuk babasıdır.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ormanlık alanda kendini ağaca astı
Ormanlık alanda kendini ağaca astı
Genç Başkan Korona Virüs’e yakalandı!
Genç Başkan Korona Virüs’e yakalandı!