İMO’da İSG semineri

İMO'da İSG semineri

İMO’da yapı işlerinde İSG yönetmeliğinde yapılan değişik ile ilgili seminer verildi.

İMO'da İSG semineri

İMO’da yapı işlerinde İSG yönetmeliğinde yapılan değişik ile ilgili seminer verildi.

İMO'da  İSG semineri
12 Şubat 2019 - 09:24

İnşaat Mühendisleri Odası Kocaeli Şubesi tarafından 31 Aralık 2018 tarihinde Resmi Gazetede yayınlanan  "Yapı İşlerinde İş Sağlığı Ve Güvenliği Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik”e  ilişkin seminer düzenledi. 31 Aralık 2018 tarihinde Resmi Gazete’de yayınlanan “Yapı İşlerinde İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik”e ilişkin gerçekleştirilen etkinliğe konuşmacı olarak  salonunda İş Güvenliği Uzmanı Jeofizik Mühendisi İlke Arıcı ve İş Güvenliği Uzmanı Makine Mühendisi Fatih Özcan katıldı.

Seminerde Yapı İşlerinde İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik’in yayınlaması ile birlikte yürürlüğe giren ve değişen yüksekte çalışmayla ilgili tehlikeler, güvenlik ağları, riskler, kontrol tedbirleri ve güvenli çalışma yöntemleri ön yapımlı bileşenlerden oluşan cephe iskeleleri ve seyyar iskelelerde özel tedbirler  ve benzeri gibi birçok konu üzerine bilgilendirmelerde bulunuldu.

Seminere İnşaat Mühendisleri Odası Kocaeli Şube Başkanı Kahraman Bulut ve Şube Yönetim Kurulu üyeleri ile mühendisler katıldı. Mühendisler soru-cevap bölümü ile yönetmelikte yapılan değişiklikler ile ilgili olarak merak ettikleri konularına cevap buldular. Sunumların ardından İnşaat Mühendisleri Odası Kocaeli Şube Başkanı Kahraman Bulut önemli konuları üyelerine aktardıkları için İlker Arıcı ve Fatih Özcan’a ve teşekkür etti.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Semetler'deki köprüye yalıtım imalatı
Semetler'deki köprüye yalıtım imalatı
Özlü Mahalle Muhtarlarıyla buluştu  
Özlü Mahalle Muhtarlarıyla buluştu