Ülkücüler, ayrışmaya son vermeli…
Reklam
Zeynel Oğuz

Zeynel Oğuz

Takipte kalın!

Ülkücüler, ayrışmaya son vermeli…

02 Ekim 2017 - 10:11

Meral Akşener’in yeni parti kuracak olması, bu aralar Ülkücülerin en önemli meselesi. Yeni oluşumda yer alacaklar, kendi haklılıklarını savunup, Devlet Bahçeli eleştirisi ve partiyi bölmekle suçlarken, Bahçeli saflarında yerini sağlamlaştıranlar, yenilikçileri, gemiyi terk etmek, davaya ihanet etmekle suçluyor. Ülkücüler arasında ciddi bir ayrışma söz konusu.

Oysa içerisinde bunduğumuz süreç, tam da Ülkücü duruşunun sergilenmesi gereken, Vatan’a sahip çıkma, sınırlarımızda ki Türkmenlere yönelik, baskıya, Ülkemize yönelik tehditlere karşı bir ve bütün olma dönemi.

Kocaeli Türk Ocakları Yönetim Kurulu Üyesi, Emre Denizbilgini, sınırlarımızda ki tehdit ve Türkmenlere yönelik saldırılara karşı, bir kadın olarak TSK’ya başvuruda bulundu, gönüllü asker solmak istedi. Türkmen kardeşlerimizle omuz omuza savaşmak istedi. Tıpkı, Kurtuluş Savaşında ki analarımız gibi, kahraman kadınlarımız gibi.

İşte, bugün Ülkücü duruş tamda bunu gerektiriyor. Cesur olmak, kararlı olmak Vatan’ın bekası için sorumluluk almak, bir ve bütün olarak, gerçek düşmanlara omuz omuza mücadeleyi gerektiren bir süreçten geçiyoruz. Türkiye’nin Ülkücü duruşa, Ülkücü duyarlılığa her zamankinden daha çok ihtiyacı var. Bunun bir lidere, bir partiye, bir oluşuma da ihtiyacı yok. Ülkücülük, Milleyitçilik böyle zamanlarda tavır alabilmektir. Bir an önce ayrışmalara son verilmeli. Ülkücü duruşu, ülkücü duyarlılığı siyasi çekişmelere ve siyasi hesaplara alet etmemeli.

YORUMLAR

  • 0 Yorum