Şemsettin Ceyhan sessiz mi kalacak?
Reklam
Zeynel Oğuz

Zeynel Oğuz

Takipte kalın!

Şemsettin Ceyhan sessiz mi kalacak?

12 Mayıs 2017 - 09:53

AK Parti Kocaeli İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, İl’de olan her gelişmeye anında refleks gösteriyor, müdahil oluyor, İl Başkanlığı sorumluluğu da bunu gerektirir olsa gerek. Ancak, mevzu Gebze olunca AK Parti İl Başkanı’ndan ne acıdır ki, bu refleksi görmüyoruz.

Gebze iki haftaya yakındır, 6 yıllık bir mevzu olan Mermercileri tartışıyor. Dilovası’na yapılması planlanan, Büyükşehir’den onayını alan Mermerciler Fuarı Gebze’nin gündeminden düşmüyor.

Ortada çarpıcı iddialar, yalan-yanlış bilgiler var ve özellikli AK Partililer arasında ciddi bir çatışma var.

Eski Vekil Eyüp Ayar, “Bu projeye dünde karşıydım, bugünde karşıyım, Gebze kaybeder” diyor.

Milletvekili Cemil Yaman, “benim içime sinen bir proje değil, müdahil olmamayı seçiyorum” diyor.

AK Parti İl Yönetiminde olan Yunus Kahraman, sahibi olduğu gazetesinde, partili yöneticileri (belediye başkanı, meclis üyeleri, ilçe başkan ve yönetiminin) ‘yalan söylediğini’ iddia edecek kadar ileri gidiyor, ‘fuar alanı değil, üretim merkezi olacağı’ şeklinde sürekli, ısrarlı ve suçlayıcı yazılar yazıyor.

Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, ‘projede kesinlikle üretim yok, uluslar arası fuar merkezi olacak’ diyor.

AK Parti Gebze İlçe Başkanı Hasan Soba, “projeyi inceledik, Gebze’nin yararına olacak, bir fuar alanı kuruluyor” diyor.

Bunların hepsi AK Partili ve ortalık toz-duman, bu toz-duman içinde Kocaeli’nin İl Başkanı sanki kayıp olmuş, yok ortalıkta. Sorun Gebze’yi ilgilendirdiği için mi yok ortalıkta İl Başkanı. Aksi halde, partililer böyle birbirini suçlayan, aksi yönde açıklamalar yapıp, kamuoyu önünde tartışırken, sessiz kalmanın anlamı ne?

YORUMLAR

  • 0 Yorum