Reis ’den başkası yalan…!
Zeynel Oğuz

Zeynel Oğuz

Takipte kalın!

Reis ’den başkası yalan…!

19 Nisan 2017 - 09:36

Çıkan sonuçlar üzerinden polemikleri sürdürmenin kimseye yararı olmaz. Halk kararını verdi, ‘sistem değişecek’ dedi. Bunu kabullenmek bu kadar zor olmamalı.

YSK’nın tartışma yaratan, mühürlü oyları kabul kararı, itiraz gerektirebilir, itirazda edilir, açıklanır o oyların dağılım falan ama ortada bir yanlış varmış gibi değişen sistemi, yüzde 51,4 kararını lekeleyecek söylem ve eylem bu ülkeye yarar getirmez.

Seçimlerden önce tavırlı oluşu, dik duruşu işaret ederek, oyumuzun da rengini açıklamıştık, gazeteci olarak bunu açıklamak sakıncalı değerlendirmesi yapılsa da, esasında bence gazetecinin bir duruşu, bakışı olmalıydı, bizde bunu açıkladık.

Türkiye’de bir lider sorunu var ve ortada bir lider meselesi var, Türkiye’nin meselesini kendisine mesele edinmiş, Başkanımız, reisimiz Recep Tayyip Erdoğan, istisnasız, bugün Türkiye’yi yönetebilecek, tek liderdir. Bunu sanırım ‘hayır’ oyu verenlerin de büyük çoğunluğu kabul eder.

Ve bugün referandum sonuçlarını değerlendirirken, kimse yüzde 51,4 ten kendisine pay biçmesin, Reis’in alacağı en düşük oydu, yüzde 51,4. Reis’i yalnız bırakanlar, duruşuna gölge düşüren, onlarca partiliye rağmen reis bu oyu almıştır.

Kimse, boş laf etmesin, bu referandum bir kez daha şunu ortaya koymuştur ki, ‘reis’ten başkası yalan’

Yeni sistemin ülkemiz, bölgemiz ve tüm İslam coğrafyasına hayırlar getirsin.

YORUMLAR

  • 0 Yorum