GTÜ’den 15 Temmuz çıkışı…!
Reklam
Zeynel Oğuz

Zeynel Oğuz

Takipte kalın!

GTÜ’den 15 Temmuz çıkışı…!

13 Temmuz 2017 - 11:00

Gebze Teknik Üniversitesi, o hain darbe girişiminin olduğu ilk anlardan itibaren, Vatan hainlerine karşı gözle görülür bir tavır aldı.

GTÜ Rektörü Prof. Dr. Haluk Görgün, 15 Temmuz’un ne olduğunu, ne hedeflendiğini, içerdeki ve dışarıda ki Türkiye düşmanlarının neleri amaçladığını, her ortamda yüksek sesle dile getirip, bu hain yapı ile mücadelenin bir insanlık görevi olduğunu dile getirmişti.

15 Temmuz’un yıl dönümünde bu kez bir metin kaleme alarak, senato olarak metni kamuoyu ile paylaştı.

GTÜ, bir eğitim kurumu olarak, Türkiye’nin milli meselelerinde sorumluluk alarak, şehitlerimize ve gazilerimize gösterdiği saygı ile tavrını ortaya koymuş örnek bir duyarlılık göstermiştir.

Bir süredir rektörümüze karşı ‘çamur at izi kalsın’ anlayışı ile saldırıyorlar ama bunların tüm çabalarının boşuna olduğunu Gebzeli çok iyi biliyor. GTÜ bir kez daha Gebzeliyi gururlandıracak, Gebze’nin Üniversitesi olma ayrıcalığını ortaya koymuştur.

Başta Gebze’de ki tüm kurumlarımız olmak üzere, Türkiye’de ki eğitim yuvalarının da bu duyarlılıkla hareket etmesini, öğrencileri, çalışanları ve kamuoyuna doğru mesajlar vermesini beklerdik. Ama bizi öncelikle kendi Üniversitemiz ilgilendirir ve GTÜ’nün 15 Temmuz tavrı ile gururlandık.

Başta İzmit’in FETÖ’cü kalemşörü, Gebze adına olumlu her olaya açık tavır alan, saldıran, ahlaksızca yazılar yazma cüreti gösteren yavşak olmak üzere Gebze düşmanı tüm yavşaklara bu tavır kapak olmuştur diye düşünüyorum.

YORUMLAR

  • 0 Yorum