Eyüp Ayar, neyin karşısında?
Reklam
Zeynel Oğuz

Zeynel Oğuz

Takipte kalın!

Eyüp Ayar, neyin karşısında?

10 Mayıs 2017 - 09:38

Gebze eski Milletvekili Eyüp Ayar, bugünlerde Gebze’ye yapılacak fuar alını için fazladan mesai yapmakta. Sayın Ayar, Dilovası için hazırlanan projeye de, Vekillik yaptığı dönemde karşı çıkmıştı. Şimdilerde Gebze’nin gündeminde ki bu projeye de açık dille karşı çıkıp, eleştiriyor.

Ancak, Sayın Ayar’ın tam neye karşı çıktığını anlamak zor. Burada üretim tesisleri kurulup, Gebze’ye yeni bir OSB yapılacaksa, ilk karşı çıkanlar, bizler olmalıyız. Bu bölgede gazetecilik mesleğini yürüten bizler, bu konuya karşı çıkmalıyız ve kimsenin şüphesi olmasın ki, böylesi bir olasılıkta ilk karşı çıkan kurum, Kulis Haber olurdu.

Peki, burada yapılmak istenen bir fuar alanı ise o zaman sayın eski milletvekili Ayar, neye karşı çıkıyor?

Bir kere AK Parti eski Milletvekili olan ve hala kendisini AK Partili olarak gören, öyle olduğunu iddia eden Sayın Ayar’ın, İlçe Başkanı, Belediye Başkanı ‘fuar olacak’ dediği alanla ilgili kamuoyunu yanıltan açıklamaları hangi parti ahlakı ile yapabiliyor? Varsa bu konuda kaygın, endişen, geçmişten gelen tecrüben ve bilgin, gazetelerde mide bulandıran açıklamalar yapmak yerine, parti büyüklerinle paylaşman daha etik olmaz mı?

Yâda, partinden ayrıldın, başka bir alanda siyaset yapacaksın da bizlerin mi haberi yok? Ortaya atılan bazı iddialar var, referandum da aksi yönde görüşler belirtip, farklı çalışma yaptığına yönelik. Acaba, bu fuar konusunda da önceliğin, belediye başkanı ve ilçe başkanını mı yıpratmak?

Siyaseten aldığın tavır da, yarınlarla ilgili planlarında seni ilgilendirir, ancak Gebze’ye dair önemli bir projede, eski bir milletvekili olarak, yaptığın açıklamalar kamuoyunu ilgilendirir ve bir siyasi hesabın varsa bunu siyasi alanlarda görmelisin. Gebze’yi ilgilendiren konuları siyasete alet ediyorsanız, bence çok büyük yanlışın içindesiniz…

YORUMLAR

  • 0 Yorum