CHP; Kahraman’a Ayar verdi…!
Reklam
Zeynel Oğuz

Zeynel Oğuz

Takipte kalın!

CHP; Kahraman’a Ayar verdi…!

31 Mayıs 2017 - 09:47

Gebze’ye Uluslararası bir fuar kuruluyor, içerisinde, sosyal donatı alanları, eğitim, sağlık, sportif alanlar olacak. Gebze’nin adını taşıyan bu fuar alanı Mermerciler ile birlikte hayata geçecek.Gebze adına herkesin olumlu baktığı, desteklediği bir proje.

Öyle bir projesi, ortakları Gebze Belediyesi, Büyükşehir Belediyesi ve Ticaret Odası, Mermerciler denince, üretim ve üretimin yaratacağı kirlilikten dolayı kaygılar duyuluyor ama tüm muhatapları açık net ifade ile ‘üretim olmayacak’ diyor.

Ama AK Parti İl Yöneticisi de olan Yunus Kahraman, sahibi olduğu gazetesinde, sürekli bu konuyu canlı tutuyor, gazetecilikte, ‘bel altı’ yâda ‘çakma’ diye tabir edilen bir yayın anlayışı ile sürekli aleyhte manşetler atıyordu. En ciddi kaynağının da AK Parti eski Milletvekili Eyüp Ayar olduğunu saklamıyordu, Kahramanların gazetesi.

Öyle ya Eyüp Ayar, Milletvekili olduğu dönemde bu proje önüne gelmiş, şiddetle karşı çıkmıştı. Dilovası’nın o dönemde ki Belediye Başkanı Cemil Yaman’ı da sıkıştırmış, kabul etmesin diye baskılar yapmıştı. Bu baskılar öyle büyük olmalı ki, Ayar Vekilliği bıraktı, partisinde hiçbir hükmü yok, Cemil Yaman Kocaeli Milletvekili oldu, Yaman’da hala o baskının etsisi var gibi gözüküyor.

CHP, önce ki gün aslanlar gibi çıktı basının karşısına, fuar projesinin Gebze’ye katacaklarına vurgu yaptı, altına imza atıyoruz dedi. AK Parti’nin içerdeki muhalifleri il yöneticisi Yunus Kahraman ve vekil eskisi Eyüp Ayar, yüksek sesle bilgi kirliliği yaratarak, Gebze’ye yapılacak bu çok değerli projeyi sabote etmeye çalıştı, bir çoklarının iddia ettiği gibi, kendilerine rant aradılar. Ama tüm arayışları nafile, güneş balçıkla sıvanmaz, bunlarında çabaları sonuç vermedi.

Ancak, ben merak ediyorum, Kocaeli’nin sanırım iktidar partisini temsil eden bir İl Başkanı var. Vardı yani sanırsam ve merak ediyorum, AK Partili belediyelerin onay verdiği doğru bir projeyi, yanlış mecralara çekip, bilgi kirliliği yaratarak, projeye ve partili belediyelerine zarar verme çabası içinde olan bu yönetici ve vekil eskisine dair, İl Başkanının bir yaptırımı olacak mı?

YORUMLAR

  • 0 Yorum