Yaman kadınlarla buluşuyor
Caner Pesen

Caner Pesen

Yeni süreç!

Yaman kadınlarla buluşuyor

05 Ağustos 2019 - 09:37

Bölgemiz Milletvekili Cemil Yaman, yarın saat 14:00’da Osmangazi Mahalle Konağı’nda kadınlarla bir araya gelecek.
Kadınların sorunlarını dinleyecek, kadın sorunlarına ilişkin görüşlerini dile getirecek.
Bir dönem Dilovası Belediye Başkanlığı da yapan Cemil Yaman iki dönemdir AK Parti Milletvekili olarak Meclis’te bölgemizi temsil ediyor.
Yaman, ‘siyasette her şeyin nasip-kısmet olduğunun’ en güzel örneğidir.
Gebze Belediyesi Kültür Müdürlüğü çalışanı olarak tanıdığımız Cemil Yaman, o dönemde ki mütevaziliğinden, alçak gönüllülüğünden hiç ödün vermemeyi başarmış ender isimlerden birisidir.
‘Siyasetçi Halk’a efendi değil, hizmetkardır’ sözünü seçim süreçlerinde değil, seçimlerden sonra da söyleyip, o çizgide çalışma yürüten bir isimdir.
Kocaeli’de bayan Vekiller olduğu halde Cemil Yaman’ın kadınlarla buluşmasını eleştiren yorumlara rastlayınca, yarın ki konferansı daha da bir önemser oldum.
Bu yöndeki eleştirileri bütün olarak Türkiye gerçeğinden uzak, sığ bir düşünce olarak görüyorum.
Bizim toplumumuz Ataerkil ve bu toplumda kadının sorununun kaynağı erkek olduğu gibi, sorununun çözümü de ne yazık ki erkekte.
Ve bu öyle yerleşik bir düşüncedir ki, kadınlar da erkeği er kişi gördüğünden, erkeğin söylemini ve sözünü bir kat daha ciddiye alır ve önemser.
Bu olması gereken, doğru olan mıdır, kesinlikle hayır.
Gelişmesi ve değişmesi gereken bir düşüncedir.
Kadınlar kağıt üzerinde olduğu gibi algımızda, gerçek yaşamımız da bir erkekle eşit seviyede görülmelidir.
Kaldı ki, bizim iktidarda kanadında ki TBMM temsilimiz 7 değil kabul etmek gerekir ki, tektir.
Sadece Cemil Yaman bizim bölgemizin Milletvekilidir.
Hal böyle olduğu için deyimlidir ki, biz Kocaeli’nin yarısı olduğumuz halde, tek kişi ile temsili ‘haksızlık, adaletsizlik’ olarak görüyoruz.
Madem bizim bölgemizin de 7 Vekili var ve bunlardan ikisi de kadın, biz niye bölgemizin hak ettiğini alamadığını tekrar eder dururuz.
Cemil Yaman’ın bu anlamda yarın Osmangazi’de ki kadınlarla buluşması son derece değerli ve önemlidir, umarım güzel etkileri ve önemli sonuçları da olur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum