Dilovası'nın tarihi yeniden yazıldı…
Caner Pesen

Caner Pesen

Yeni süreç!

Dilovası'nın tarihi yeniden yazıldı…

08 Nisan 2019 - 09:11

52 Milyon oyun üç saatte sayıldığı seçimlerde, İstanbul’un oyları bir haftadır sayılamadı, İstanbul’da sayımlar süre dursun, biz bölgemiz ile değerlendirmelerimizi sürdürelim.
Gebze ve Darıca’dan sora bugünde, seçimlerin en hareketli geçtiği İlçemizi değerlendirelim istedik.
Büyükşehir yasası, sınırların yeniden belirlenmesi Gebze’yi, Darıca, Çayırova ve Dilovası olarak ayırsa da biz bu dört İlçe’yi hep bir bütün olarak gördük.
31 Mart seçimleri Dilovası İlçemizde son derece çekişmeli geçti.
Dilovası’nın her daim kendine has gerçekleri olmuştur.
Dilovası’nda etnik kimlik önemlidir.
Memleket bile çok önemlidir.
Bazı isimler ise Dilovası ile bir bütündür.
Ercan Dalkılıç ismi Dilovası’nın her daim bir gerçeğidir.
Ağrılı olmakta avantajdır.
Halit Yaşar ismi de çok değerlidir.
Dilovası’nın geçmişten gelen böylesi öğretileri vardır.
Ancak, 31 Mart seçimlerinde gördük ki, yukarıda saydığımız etkenler, o etkenlerin üzerine, başka bir ton daha İlçe’ye özgü sebepler sıralayın hiç biri mutlak değilmiş.
AK Parti’nin Kars kökenli adayı Hamza Şayir, Belediye Başkanı seçilerek tüm ezberleri bozdu ve bana göre artık Dilovası için yeni bir sayfa açılmıştır.
Dilovası’nda artık bundan sonra kimseler, memleket üzerinden, çevresel oyları üzerinden pazarlıklar yapamayacaktır.
Hemşeri olarak en az insanın oy kullandığı bir  isim, aile ve akraba oyu en az olan bir aday, tüm o feodaliteyi yıktı geçti.
Bu nedenle bölgemizde en önemli başarıyı gösteren başkan hiç kuşkusuz Hamza Şayir olmuştur.
Sanayici bir kimlik, beyefendi bir kişilik, spora olan ilgisi ile de hafızalarda yer bırakmış Hamza Şayir’in, akrabalık ilişkileri gözetmeden, hemşeri kayrımcılığı, köken ayrımcılığı yapmadan Dilovası’na önemli hizmetler yapacağına inananlardanım.
Hiçbir güce boyun eğmeden, hiç kimseye söz vermeden, partisinin gücü ve kişisel gayreti ile Dilovası’nın seçtiği Şayir’i yakından takip edeceğiz.
Sıkıntı içinde bulunan bir belediyeyi devir aldı, umudumuz geçtiğimiz dönemde Şevki Demirci’nin Çayırova’da yaptığı başarılı çalışmaları Şayir’de Dilovası’nda yapar.

YORUMLAR

  • 0 Yorum