Tüm partilerin kurtarıcısı(!) Nail Çiler
Ahmet Oğuz

Ahmet Oğuz

Tüm partilerin kurtarıcısı(!) Nail Çiler

01 Eylül 2015 - 17:20

Gebze Ticaret Odası Başkanı Nail Çiler’i tanımayanınız yoktur.

Kendisi hem Gebze Ticaret Odası Başkanı olması hasebiyle, hem de düğün ve cenazelere katılım sağlamasıyla bilinir. Bende bu özelliğinden dolayı herkes gibi kendisini takdir etmişimdir.

Gerçi son zamanlarda bu özelliğini de yavaş yavaş yitiriyor…

Nail Çiler’i şu sıralar cemiyetlerde pek göremez olduk!

Bu özelliklerin dışında unun ünlü olmasını sağlayan asıl büyük etken ise her seçim döneminde farklı bir partiyle isminin anılması.

Nail Çiler kamuoyunda her yerel ve genel seçimde farklı bir partiden olmazsa olmaz aday olarak lanse ediliyor.

Hatta geçtiğimiz yerel seçimlerde AK Parti’ye karşı CHP, MHP ve Saadet Parti’nin çatı adayı olarak çıkacağı uzun süre konuşulmuştu.

Bir dönem ise CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaoğlu tarafından milletvekilliği için bizzat adaylık teklifi yapıldığı ve kendisinin bu teklifi kabul etmediği dilden dile gezmişti.

Peki, nedir bu her dönem aranılan adam edaları yaratmak.

Acaba gerçekten bütün partiler Nail Çiler’i kurtarıcı olarak mı görüyor?

Ya da her dönem kamuoyuna bilerek mi öyle pompalanıyor?

Gerçekten Nail Çiler, aday olduğu partiye yüz binlerce oy kazandırabilecek kadar güçlü bir isim de bizim mi haberimiz yok.

Evet, dönem dönem Gebze’ye yapılması gereken projelerle alakalı fikirlerini basınla paylaşıyor.

Bahsettiği hizmetler bölgeye de katkı sunacak hizmetler.

Ama şu açıdan da düşünmek lazım ya da sormak lazım…

Senin işin odaya bağlı üyelerine hizmet etmek ve onlar için proje geliştirmek mi yoksa siyaseten bölgeyi yöneten kişilerin işine karışmak mı?

Şahsen bu tarz açıklamalarının artık şov olduğunu düşünüyorum.

Niye mi?

Sen, Gebze Ticaret Odası Başkanı olarak Gebze’de faaliyet gösteren binlerce fabrikanın tamamının tedarik noktasında Gebze’den karşılamasını sağladın mı? Önce onu sağla ondan sonra gel beraber Gebze’ye Metro neden gelmiyor onu tartışalım.

Sen, ilk önce Gebze’de faaliyet gösteren fabrikaların merkezini Gebze’ye çekmesini ve kentle bütünleşmesini sağlayacak projeler hayata geçir, üyelerini tatmin edecek projelere imza at ondan sonra gel Gebze Teknik Üniversitesi’ne kurulacak olan vakfın faydalarını yine birlikte tartışalım.

Sen, ilk önce Gebze Ticaret Odası olarak üyelerine, Esnaf ve Zanaatkarlar Odası’nın sağlamış olduğu kredi imkanının yarısını sağla ondan sonra gel seninle askeri kışla alanının ne şekilde kullanılması gerektiğini hep birlikte tartışalım.

Birinci söylediklerimi değil de ikinci söylediklerimi yapabileceğine inanıyorsan o koltuktan kalkmalı ve kendine en yakın gördüğün siyasi parti teşkilatına gidip üye olup siyasete başlamalısın.

Zaten bütün partiler her türlü koltuğu sana vermeye hazırmış…

‘Yok, ben siyaset yapmayacağım’ diyorsan ki sürekli istemediğinden bahsediyorsun. O zaman sadece kendi işine bakıp, kendi alanında başarılı hizmetler sunmaya çalışmalısın.

Eğer gerçekten siyaset yapmayı düşünmüyorsan, beyninin arkasında farklı planlar kurmuyorsan her seçim dönemi isminin kurtarıcı olarak anılmasına müsaade etmemelisin.

Diğer yandan anlamadığım konu ise şu:

Nail Çiler’e teklif götüren kişiler, teşkilatlarından hiç mi utanmıyor?

İçiniz de Nail Çiler kadar donanımlı siyasetçiler yok mu?

‘Biz hiçbir halta yaramayız. Bizden hiçbir halt olmaz. Bizim teşkilatlarımızda o kapasite de adam yok. Bizi kurtarırsa bir tek Nail Çiler kurtarır’ mı diyorsunuz?

Eğer öyleyse çıkın bu cümleleri kurun herkes bilsin.

Hatta bırakın siyaseti gidin kumda oynayın.

He eğer öyle değilse de aksini söyleyin…

Bugün kulishaber.com.tr’ye açıklama yapan AK Parti İlçe Başkanı Hasan Soba, kısmen söylemesi gerekeni söyledi.

Diğer ilçe başkanları da bu konuya açıklık getirmeli.

Kimseyi yalandan yere efsane yapmanın âlemi yok beyler!

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum