Siyasetin Küfürbaz Haydo’su
Ahmet Oğuz

Ahmet Oğuz

Siyasetin Küfürbaz Haydo’su

25 Nisan 2016 - 15:03

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu hakkında “Aile Bakanı birilerinin önüne yatmış durumda, hiç konuşmuyor” söylemi doğal olarak tepkiyle karşılanıyor.

Kemal Kılıçdaroğlu’nu anlamak gerçekten zor. Ne davasını, ne yersiz çıkışlarını, ne de siyasi çalışmalarını anlamış değilim.

Bir siyasi parti liderini düşünün ki; en büyük eleştiri özelliği küfür etmek olsun…

Hatırlarsanız;

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın merhum annesine, “Eğer bir toplu iğne ucu kadar yakınlarıma çıkar sağladığımı ispat edemezsen, benim adımı yolsuzlukla anarsan, ana… ana… aaaa... gerisini söylemeyeyim” ifadelerini kullanmıştı.

Başbakan Ahmet Davutoğlu’nu da benzer üslupla hedef alarak, Davutoğlu’nun Dışişleri Bakanlığı’nı yürüttüğü 2012 yılında Kılıçdaroğlu, bir gazeteciye verdiği demeçte Türkiye’nin dış politikasını eleştirmiş ve “Davutoğlu’nu dinleyen pek çok ülke kıçıyla gülmüştür” şeklinde konuşmuştu.

Siyasi rakiplerine; “namussuz”, “gerizekalı”, “cahil”, “şerefsiz”, “diktatör bozuntusu” gibi söylemlerle hitap eden Kılıçdaroğlu’nun küfürsüz konuşması yok. Resmen Türkiye’nin ‘Küfürbaz Haydo’su’ olma yolunda hızla ilerliyor.

Siyasi rakiplerine ‘namus’ kavramından sıkça söz eden Kılıçdaroğlu, bir bakana hatta bir bayana ‘birilerinin önüne yatmış durumda’ cümlesini kurarak ahlaksız bir şekilde başkasının namusuna dil uzatmış olmuyor mu?

Gerçi sonraki açıklamalarında, o sözlerin daha önce Muammer Güler tarafından söylendiğini ve yanlış anlaşıldığını ifade ederek kıvırmaya çalıştı ama insanlar, bahsettiği kadar “gerizekâlı” değil, her şeyi görüyor.

Herkes görüyor da bir tek CHP kadroları görmüyor sanırım…

Daha önceki birçok yazımda da belirttiğim gibi Türkiye siyaseti artık ideoloji siyasetinden çıktı ve tamamen lider odaklı bir hale geldi.

CHP’lilerin böyle başarısız, basiretsiz ve küfürbaz bir lideri neden ısrarla partinin başında tuttuğunu anlamıyorum.

Bence bu sadece CHP’nin değil, Türkiye’nin sorunudur.

Türk seçmeni böyle bir lider hak etmiyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum