Nurettin Çelik’in vekillik rüyası!
Ahmet Oğuz

Ahmet Oğuz

Nurettin Çelik’in vekillik rüyası!

26 Ekim 2015 - 19:19

Saadet Partisi Kocaeli 1. Sıra adayı Nurettin Çelik’in, belediye başkan adaylığı döneminde Gebze’den almış olduğu oyu, milletvekili adaylığında alabileceğini düşünmüyorum.

Sebebi ne mi?

Milli Görüş’te yıllarca siyaset yapmış birçok ağabeylerimiz ve kardeşlerimiz bugün itibariyle AK Parti saflarında siyaset yapıyor. Bu durum dolayısıyla Milli Görüşçü seçmenin yerelde ve genelde AK Parti’ye karşı olan sempatisini artırmaktadır.

Saadet Partisi’nin kendi içerisinde Vakıf’çılar ve Oğuzhan’cılar diye ikiye bölünmesi de Saadet Partisi’nin gelecek vaat etmediğini, kendi seçmenine gösteriyor.

Milli Görüşçü seçmenlerle yapmış olduğum sohbetlerde tespit ettiğim bir diğer husus ise; bugün AK Parti’nin başında Ahmet Davutoğlu’nun olması ve Davutoğlu’nun Milli Görüş’ün kurucusu Necmettin Erbakan’ın siyasi hayatındaki manası ve ikili münasebetleri…

Ayrıca, Davutoğlu’nun ‘hoca’ tavrı, başta Vakıfçılar olmak üzere, Milli Görüş’ün at gözlüğü takmayan seçmeni tarafından seviliyor ve sayılıyor.

Bunun dışında birde kandırma politikası var tabiî ki…

Nurettin Çelik, seçim kampanyasını ütopik bir taktikle yürütüyor. Eğer 100 bin oy alırsa anayasa mahkemesine başvurup, milletvekili olma hakkı kazanacağını iddia ediyor ve bunu seçmene inandırmaya çalışıyor.

Seçimlere günler kala seçmenin kararını bulandırmak için ortaya atılan bu hayal ürünü gerçek dışı varsayımdan başka bir şey değildir.

‘100 bin oyla anayasa mahkemesine başvurup vekil olurum’ rüyasıyla seçmenin yönünü değiştirmeye çalışmak, gelecekte siyaset yapmayı düşünen Nurettin Çelik ve partisini yalancı konuma düşürecektir.

Çünkü 100 bin oy alınsa bile Nurettin Çelik milletvekili olamayacak.

Ama Nurettin Çelik, yönünü değiştirip, Gebze’yi ön plana çıkararak siyaset yapar ve şayet diğer partilere ders verebilirse Gebze’ye yapılan haksızlığın tokadı olabilir.

Nasıl mı?

Gebze’nin bir evladı olarak, Gebze’de siyaset yapmış, ticaret yapmış ve öğretmenlik yapmış biri olarak bu seçimde, iktidar ve muhalefet partilerinin seçilebilir yerden Gebzeli aday koymamalarını seçim stratejisinde işleyebilir.

Gebze bölgesinde AK Parti’li CHP’li ve MHP’li olup da kendi partisine tepkisi olan seçmenin oylarına talip olabilir ve şayet bu oyları alabilir ise de, AK Parti’nin, CHP’nin ve MHP’nin yönetim kadrolarına ve karar vericilerine Gebzeli seçmenin ders vermesi noktasında sebep olabilir.

Ama kendi düşüncemi sorarsınız?

Gebze bölgesinde iktidar ve muhalefet partilerin seçmeni, adaylarla alakalı eleştiri yapıyor fakat yine partisine destek veriyor.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum