MHP buna dikkat etmeli!
Ahmet Oğuz

Ahmet Oğuz

MHP buna dikkat etmeli!

17 Mart 2015 - 12:02

MHP Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan geçen seçim döneminde özellikle yaşlı ve yardıma muhtaç kişilere yaptığı yardım çalışmalarıyla ismini adeta ‘Hızır Baba’ya çıkarmıştı. Kocaeli’nin hemen hemen her ilçesinde yardıma muhtaç kim varsa ulaşıp sözler vermişti.

Birçok gazete Türkkan’ın bu davranışını takdir edip haberleri manşetlere taşımıştı. Ama seçimler yapılıp Lüftü Türkkan milletvekili olduktan sonra işler değişti. Çok fazla değil seçimlerin hemen ardından Türkkan’ın yüzünü gören cennetlik misali ortalardan kayboldu.

Haberi yapılan yardıma muhtaç kişiler, gazeteleri dolaşarak Türkkan’a ulaşamadıklarını ifade etmişlerdi. Balon gibi patlayan ‘Hızır Baba’ kimi gazetelerde ve köşe yazılarında ‘Nuel Baba’ olarak yazılıp çizilmişti.

Yani bizler bu kentte ‘Hızır Baba’ kılığında çok ‘Nuel Baba’ gördük.

Yukarı da yazdıklarım şimdi yazacaklarımı doğrular nitelikte olduğu için önce bu örneklemeden başlamak istedim.

Eğri oturup doğru konuşmak gerekirse, sevgili Lütfü Türkkan popüler bir isim ama başarılı bir milletvekilliği dönemi geçirmedi.

Her gün elinde farklı bir dosyayla meclise gitti ama yüzlerce dosyadan bir tanesi bile meclis tarafından kabul görmedi.

Türkkan, milletvekilliği boyunca sosyal medyayı en iyi kullanan milletvekilleri arasında en başı çekti.

Hatta yaptığı en iyi iş o diyebiliriz.

Sosyal medyada yazdığı her cümle olay oldu. Ulusal medya da bile birçok kez yer aldı. Ama hiçbir haberde temsil ettiği bölgenin bir yarasına derman olduğunu duyamadık.

Yaptığı icraatlar değil, popülerlik adına yazdığı cümleler gündeme geldi.

Teşkilatlarla da aynı sıkıntıları yaşadı. Türkkan, parti içerisinde bir ağırlık kuramayıp, Kocaeli teşkilatlarını hep yok sayarak, bütün ilişkilerini genel merkezle yürüttü.

Yani Lütfü Türkkan tamamen başarısız bir milletvekilliği dönemi geçirdi.

Birinci sıra aday olduğu dönemde Gebze bölgesinden oy alabilmek için Gebze’nin adayıymış pozları verdi. Gebzeli olduğunu, Gebze’nin sorunlarını bildiğini ve bu sorunlar için mücadele edeceğini söyledi.

Söylediklerinin hiç birisini yapmayıp aksine yapılan yatırımlara olumlu veya olumsuz müdahil bile olmadı. Gebze’ye üniversite kurulması için AK Parti ve CHP milletvekilleri elinden geleni yaparken Lütfü Türkkan bu konuda da kılını bile kıpırdatmadı.    

Şimdi MHP üst yönetimi Türkkan’ı bu başarısız profilinden sonra yeniden aday gösterecek mi gerçekten çok merak ediyorum.

Eğer MHP Kocaeli’de oyunu artırmak istiyorsa sıralamayı doğru şekilde yapmalı. Teşkilatlar ve halk tarafından kabul gören isimler tercih edilmeli. Doğru tercihler yapılmazsa MHP bu dönem Kocaeli’den bir tane bile vekil çıkaramayabilir.  

 

   

YORUMLAR

  • 0 Yorum