İbneliğin bedeli!
Ahmet Oğuz

Ahmet Oğuz

İbneliğin bedeli!

28 Temmuz 2016 - 13:11

Bizim Kocaeli Gazetesi sahibi Güngör Arslan’la aramızdaki husumeti bu kentte bilmeyen yoktur.

Kendisiyle bir yıldan fazladır deyim yerindeyse kavgalıyız. Benim onunla kavgam hiçbir zaman şahsi olmadı. Gebze’de gazetecilik yapan herkesi töhmet altında bırakan, aşağılayıcı yazılar kaleme alması beni kendisiyle kavga yapmaya iten neden oldu.

Her yazısında ahkâm kesen, doğruluktan dürüstlükten bahseden, kendisi dışında kimseyi gazeteci olarak görmeyen bu mahlûk, şantajla ve tehditle kazandığı paraların verdiği güçle, gücünün yettiği herkese zulmetti.

Belki de yüzlerce insanın vebaline girdi.

Tamamen yalandan oluşan haber yapmaktan hiçbir zaman imtina etmedi.

Bir yandan okurlarına kendini cesur kalem olarak göstermeye çalışırken, bir yandan ahlaksız ne kadar iş varsa içerisinde oldu.

Zamanında ben bunları söyleyince, bu adamın adam olmadığını, hatta ‘değişik bir ibne’ olduğunu söylediğimde bana ocu, bucu yakıştırmaları yapanlar oldu. Birilerinin tetikçiliğini yaptığımı düşünenler bile oldu.

Allaha hamt olsun ki bugüne kadar sadece kalben inandığım değerlerin peşinden koştum. İnandığım değerleri savundum, savunurken de zerre kadar menfaat gözetmedim.

Allah şahittir ki kazandığım her kuruşta alnımın teri vardır.

Bugün görüyoruz ki bu gazeteci bile demeye dilimin varmadığı köpeğin, OHAL kapsamında vatana ihanet içerisinde olduğu gerekçesiyle gazetesi kapatıldı.

 ‘Bu adamın derdi eleştirmek değil, bu adam gazetecilik yapmıyor, bu adam faklı bir ibne’ diye haykırışlarımın adalet nezdinde yerini bulması beni ziyadesiyle mutlu etmiştir.

Hayatım boyunca düşmanım dahi olsa düşene tekme atan tarafta hiçbir zaman olmadım. Aksine vicdanen rahatsız bile olurum ama bu adama zerre kadar acımıyorum. Çünkü onunkisi düşmüşlük değil, zamanında yaptığı çirkinliklerin bedelini ödemek.

Gazetesinde çalışan personellere de üzülmüyorum, aksine tüm kentin vebaliyle lüks yaşam süren, haksız kazanç elde eden bir adamın ekmeğine yağ sürmekten kurtuldukları için sevinmeleri gerektiğini düşünüyorum.

Onuruyla çalışan herkese her yerde iş var, bu kentte kimse de işsiz kalmaz.

Herkes yaptığı hatanın bedelini öder, bu çakma Aslan da ibneliğinin bedelini ödüyor.

Bunu da herkes böyle bilsin…

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum