Cemil Yaman kime haddini bildirecek?
Ahmet Oğuz

Ahmet Oğuz

Cemil Yaman kime haddini bildirecek?

22 Şubat 2016 - 16:11

Cemil Yaman'ı Dilovası Belediye Başkanlığı için aday adayı olduğu dönemlerden itibaren yakinen tanırım. O günlerde Cemil Yaman algısı; 'önüne gelen aday adayı oluyor. Baksanıza Cemil bile aday adayı olmuş' şeklindeydi.
Ama süreç o günkü 'aday adayı Cemil'i önce belediye başkanı, bugün de milletvekili yaptı...
Cemil Yaman aday olduktan sonra yaptığı ilk konuşmayı bu günkü gibi hatırlıyorum. Caner Pesen'le birlikte konuşmasını dinledikten sonra kendimizi 'helal olsun' demekten alıkoyamamıştık. Hatta Caner Pesen, "Cemil ilerde bakan olursa hiç şaşırma" diye de o gün komik ama bugün baktığında değerli bir yorum yapmıştı. 
Aslında anlatmak istediğim Cemil Yaman'ın dünü ya da bugünü değil. Cemil Yaman'ın yarını...
Yarını derken; ileri de bakan olup olamayacağıyla alakalı değil. Milletvekili sürecince özellikle Gebze bölgesinde neler yapacağı, ne gibi denge yürüteceğiyle alakalı.
Yaman'la mecliste yaptığımız röportaj ve özelde verdiği bilgilerden aldığım izlenime göre, Cemil Yaman ne Gebze'de ne Darıca'da ne Çayırova'da ne de Dilovası'nda şuan varolan dengelere kesinlikle biran da müdahil olmayacak.
Ama kimsenin de tek başına kafasına göre liste şekillendirmesine müsaade etmeyecek...
Bölgede tek adam olayım gibi derdi yok. Zaten röportaj da da söyleyiği gibi 'had' bilme ve 'had bildirme' konusunda hassas olacak. 
Cemil Yaman'ın derdi; belirleyici noktalarda herkesin kendine göre, adamcılık yapmadan bütün kararların birlik ve beraberlik içerisinde verilmesi. Daha önce hiç müdahil olmayanını da gördük çok müdahil olanını da...
Umarım Cemil Yaman, bölge siyasetçilerini birlik beaberlik çatısı altında biraya toplamayı başarabilir.

YORUMLAR

  • 0 Yorum