Ben Recep Tayyip Erdoğan olsam!
Ahmet Oğuz

Ahmet Oğuz

Ben Recep Tayyip Erdoğan olsam!

19 Aralık 2015 - 13:47

Düne kadar düşmanı batık Yunanistan olan, Başbakan osursa devalüasyon yaşanan, alnı secdeye giden kişiler başa gelir gelmez 'irtica' tellallığıyla ayağa kaldırılan, ordu kanadıyla duruma el konulup darbeler yaşanan Türkiye'nin bugün hedefi de, düşmanı da büyüdü.

Bugün 'Büyük Türkiye' söylemlerine her ne kadar Recep Tayyip Erdoğan karşıtı kesim inanmak istemese de, gelinen olmasa bile ilerlenen yol bu yönde...

Birçok kesim ütopik görebilir ama ben 'Büyük Türkiye' söylemine daha büyük çerçeveden bakıyorum. 

Bu çerçeve ne mi?
İrili ufaklı birçok Müslüman ülkenin ortak payda da buluştuğu önce orta doğu üzerinde başlayan ve daha sonra dünyaya hükmeden bir güçten bahsediyorum.
 
Bu ortak paydanın alternatifsiz Türkiye olacağını söylememe bile gerek yok!
Bu algının sebebi ise Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan. Çünkü Erdoğan, son yıllarda İslam dünyasının sevgisini kazanan tek Müslüman lider.

Hatta biraz daha ileriye gideyim;
Buna inanan çeşitli ülkelerden şeyhler ve müritleri Türkiye'ye yerleşmeye başladı. Bu konuyla alakalı söylentiler dilden dile gezmekte...

Dediğim gibi nihai hedef Kuran-ı Kerim'de de müjdelendiği gibi Müslümanların yeniden dünyaya hükmedecek olması…

Dünya, hatta Türkiye buna hazır mı derseniz? Onu tarih gösterecek derim!

İslam coğrafyasında algı bu yöndeyken, Türkiye'de pek bu yönde değil aslında. Bu ülkenin yüzde 50'si Recep Tayyip Erdoğan'ı seviyor ama diğer yüzde 50 nefret derecesinde...
Bu yüzde 50'nin içerisinde; Müslümanlar öncülüğünde Türkiye'nin böyle bir güce sahip olmasını istemeyen 'irtica' tellalları yani İslamofobiler de var. Erdoğan'ın bahsedilen İslam dünyası lideri olabileceğine inanmayanlarda...

Çünkü araştırmalara göre; bu ülkenin yüzde 80'i bir dönem dahi olsa AK Parti'ye oy vermiş. Geriye kalan yüzde 20'lik kısımda bahsettim İslamofobiler.
Ortada böyle bir tablo varken, kendisine sadece Türkiye liderliği için değil, İslam çatısı altında dünya liderliğini yakıştırıp hatta inanıp bu yönde hazırda bekleyen milyonlarca insan varken, Recep Tayyip Erdoğan ne yapmalı?

Ben Recep Tayyip Erdoğan olsam; 
Önce İslam liderine yakışır şekilde adalet ve hakkaniyeti savunurdum. 
Yolsuzlukla yargılanan Bakanlar başta olmak üzere, Türkiye'de bulunan bütün milletvekilleri ve belediye başkanlarına yönelik doğru bir ekiple araştırma yapar varsa eğer yolsuzluk, adaletsizlik yapan herkesin tek tek yargılanmasını sağlardım.
Daha sonra ise kendime ait bütün mal varlığımı Türkiye başta olmak üzere dünyadaki yoksul Müslümanlarla paylaşırdım.
Zaten parmağındaki yüzüğü gösterip 'tek mal varlığım parmağımdaki bu yüzük' diyen bir lidere de tam olarak bu yakışır…

YORUMLAR

  • 0 Yorum