Başiskele Belediyesi!
Ahmet Oğuz

Ahmet Oğuz

Başiskele Belediyesi!

12 Ekim 2016 - 10:49

Başiskele Belediyesi’ne bir dokunduk bin ah işitir olduk. Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz’ın malum şahısla ilişkilerini gündeme getirdiğimiz haberlerden sonra başkanın gazetecilerinden hemen sesler çıkmaya başladı.

Hele bir tanesi var adam bütün belediyeleri bir kenara koymuş Ayaz’ı bir kenara. Ona bizim bir şeyler söylememize gerek kalmadan en güzel cevabı okurlarından aldı zaten…

Süreç böyle gelişince Ayaz kimdir, neler yapıyor? diye şöyle bir bakalım dedik. Anladığım kadarıyla Ayaz’ın AK Parti kadroları dahil diğer belediyelerle de arası pek iyi görünmüyor.

Mesela bu hafta içi Kocaeli Belediyeleri’nin Anlatya’da katıldığı bir programa sebep sunmadan gelmeyen tek belediye başkanı Hüseyin Ayaz olmuş. Ayaz’ın büyükşehir belediyesine tavır koyduğu ve bu yüzden etkinliğe katılmadığı dilden dile geziyor.

Aslında Ayaz’ın siyasi ilişkileri bizleri pek ilgilendirmiyor. Benim merak ettiğim, AVM yapılması için satılan araziye nasıl olurda taşocağı kurulması için izin verebilir.

Evet, yanlış duymadınız!

Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz, Başiskele’de bulunan belediyeye ait bir araziyi AVM yapılması için Ekşi’lerin olduğu bilinen bir firmaya satmış. Ancak bu arazi şuan da göz göre göre taşocağı olarak işletiliyor.

Madem taşocağı yapılacaktı neden AVM yapılacak denildi?

Orada bulunan taşocağının ruhsatı var mı varsa bile oraya ruhsat nasıl verildi?

Taşocağı kurulması için verilecek başka arazi mi kalmadı da güzelim arazi verildi?

Bu arazinin taşocağı olarak kullanılması için hangi bedeller karşılığında izin verildi?

Başiskele be tüm Kocaeli halkı bu soruların cevabını merak ediyor.

Gerçi şimdi bu soruların cevabını Hüseyin Ayaz yerine, malum şahsın gelini olan belediye personeli vermeye kalkarsa şaşırmayın.

Çünkü Başiskele Belediyesi’nde öyle bir gelenek yok.

 Bizim için bu soruların cevabı önemli. İster basın müdürü, isterse mezarlıklar müdürü isterse de sayın Ayaz versin…

YORUMLAR

  • 0 Yorum