Ahlaksız gazete ve ahlaksız habercilik!
Ahmet Oğuz

Ahmet Oğuz

Ahlaksız gazete ve ahlaksız habercilik!

16 Haziran 2015 - 16:13

İzmit’te yayın yapan ve son süreçte Gebze’ye girmeye çalışan Bizim Kocaeli Gazetesi, uzun süredir ahlaksız bir şekilde yayın politikası yürütüyor.

Gebze üzerinden hemen hemen her gün habercilik adı altında ahlaksız ve gerçek dışı yayınlar yayınlayan bu gazete, bu yayınlarıyla sadece ahlaksızlık yapmıyor, aynı zaman da bu mesleğe her gün ayrı bir kara leke sürüyor.

Hiçbir kural ve sınır tanımadan, araştırmaya dair tek bir adım bile atmadan, sırf gazetenin adını burada duyurmak adına çeşitli kafadan uydurma senaryolarla haberler üretip saldırıyorlar.

Birde vatandaşın zekâsına hakaret edercesine bu yayınların bir habercilik başarısı olduğunu çekinmeden söyleyebiliyor.

 Ben daha aylar önce bu gazetenin sahibinin nasıl bir adam olduğunu, nasıl bir politikayla ayakta kaldığını dile getirmiştim.

Kendisini bile anlatırken ‘Ben farklı bir ibneyim’ demekten çekinmeyen bu şahıs, artık kendi tabirindeki ‘ibne’liğinde sınırlarını aşıyor…

Bana karşı hırsından dolayı son aylarda Gebze’ye saran bu şahsın hırsı, kendisine ve gazetesine itibarsızlık olarak geri dönüyor.

Aslında ben onu zeki biri olarak biliyordum ama hırsı o kadar gözünü kapatmış ki, ahlaksız yayınlarının kendisini ve gazetesini itibarsız bir konuma getirdiğinin farkında bile değil.

Bir de tabi ona bu süreçte Gebze adına yalan yanlış bilgi veren buradaki temsilcileri var.

Her ikisine de Gebze’de bütün kapılar kapandığı için tutunacak bir dal arıyorlardı doğal olarak ona sarıldılar. İlk başlarda onlarında ekmek davaları var diye düşündüğüm için yadırgamıyordum ama görüyorum ki iki kuruş para için yaşadıkları bölgeye ihanet etmekten zerre çekinmiyorlar.

Bu gazetenin bölge üzerindeki ahlaksız yayınları fazla sürmeyecektir. Ki sürmesi şahsım ve gazeteciği düzgün yaptığına inandığım kişiler için oldukça yararlı. Çünkü iyi gazeteciğin anlaşılması adına bu kadar kötü, ucuz, adi ve komik duruma düşen bir gazeteden daha iyi bir şey olamazdı. Yaptıkları tek iyi şeyde bu oldu.

Bu bölge onların enjekte etmeye çalıştıkları zehri elinde sonunda dışarı atacaktır. İşte o gün bakalım onların hizmetkarlığını yapan  iki arkadaş bu kentte nasıl gezecek, insanların yüzüne nasıl bakacak çok merak ediyorum.

Özetle şunu söylemeliyim ki; bu gazetenin iftira attığı, şantaj yaptığı, karaladığı kim varsa hiç çekinmeden bana ulaşabilir.

Gerekli bütün desteği bir gazeteci olarak vermeye hazırım.

YORUMLAR

  • 0 Yorum