Vali Yavuz son durumu açıkladı
Reklam

Vali Yavuz son durumu açıkladı

Valilik kentte koronavirüs salgınıyla ilgili yapılan çalışmaları kamuoyuyla paylaştı.

Vali Yavuz son durumu açıkladı

Valilik kentte koronavirüs salgınıyla ilgili yapılan çalışmaları kamuoyuyla paylaştı.

Vali Yavuz son durumu açıkladı
23 Şubat 2021 - 09:43

Kocaeli Valisi Seddar Yavuz, kent genelinde karantina durumunu ve koronavirüs sürecinde yapılan çalışmalar hakkında vatandaşları bilgilendirdi.

58 KİŞİ KARANTİNADA
Valilikten yapılan açıklamada 58 kişinin izolasyonda olduğu belirtilirken maske-mesafe ve hijyen uyarısı bir kez daha yapıldı. Valilikten yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi; “Covid-19 salgını ile mücadele kapsamında Valilik ve Kaymakamlıklarca oluşturulan ekipler ve güvenlik kuvvetleri ile bizzat İl Valisi, Vali Yardımcıları, İlçe Kaymakamları, İl/İlçe Emniyet Müdürleri, İl/İlçe Jandarma Komutanlarının, kurum amirlerinin katılımı, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile ilçe belediyelerimizin katkı ve destekleriyle 15.02. 2021 – 21.02.2021 tarihleri arasında İlimiz genelinde gerçekleştirilen faaliyet ve denetimlerde;   Vefa Sosyal Destek Guruplarınca toplam 9.127 kişinin talebi karşılanmış,   Zorunlu karantina yasağı ile ilgili yapılan denetimlerde, yasağı ihlal eden 2 kişiye idari işlem yapılmış,   65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı bulunan toplam 10.811 kişiye evde bakım ve sağlık hizmeti verilmiş,   COVİD-19 salgını ile mücadele kapsamında oluşturulan ekiplerce, toplam 16.152 iş yeri, 10.780 kez denetlenmiş, 198 adet iş yerine kurallara uymaması nedeniyle idari işlem yapılmış,   Güvenlik birimlerimizce yapılan denetimlerde 106.179 şahıs sorgulanmış, 496 aranan şahıs yakalanmış, 11.452 iş yeri kontrol edilmiş, sosyal mesafe kuralını ihlal eden 36 kişiye ve maske takma kuralını ihlal eden 477 kişiye idari işlem yapılmış,   112, 155, 156 ve diğer kurumlar ile oluşturulan (AFAD, GAMER vb.)

619 KİŞİ HAFTASONU YASAĞINI DELDİ
2020/118 nolu Kocaeli İl Umumi Hıfzıssıhha Kurul Kararında açıklanan, vatandaşlarımızın yoğun olarak bulunduğu cadde ve sokaklarda, yapılacak işlemler için sıraya girilmesi gereken banka, PTT, noter, şehir içi toplu taşıma araç durakları, ATM’ler, fatura ödeme yerleri vb. yerler ile semt pazarlarında sigara içilmesi yasağını ihlal eden 80 kişi hakkında idari işlem yapılmıştır.   Hafta sonu sokağa çıkma kısıtlamasını ihlal eden 619 kişi hakkında idari işlem uygulanmıştır. Valiliğimiz koordinasyonunda salgınla ilgili tedbirler alınmakta ve ciddiyetle uygulanmaktadır. Devletimizin tüm kurumlarıyla verdiği mücadeleye halkımızın da alınan tedbirlere riayet etmesi rica olunur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İzmit Sanat Akademisi başlıyor
İzmit Sanat Akademisi başlıyor
Başkan Büyükgöz öğrencilere: “okula gelirken raketini al da gel”
Başkan Büyükgöz öğrencilere: “okula gelirken raketini al da...