Selahattin Kaya, belge ve bilgi ile konuştuklarını dile getirdi

Selahattin Kaya, belge ve bilgi ile konuştuklarını dile getirdi

CHP Çayırova İlçe Başkanı Selahettin Kaya, Çayırova Belediyesi’nin Şekerpınar’da ki arsasının depo olarak kullanıldığı iddialarını yeniledi. Kaya, bu arsa ile ilgili belge ve bilgilerinin olduğunu belirterek, duyum kısmının alınan kirayla alakalı olduğunu belirtti

20 Ekim 2016 - 11:37 - Güncelleme: 20 Ekim 2016 - 11:45

Çayırova CHP İlçe Başkanı Selahettin Kaya’nın Çayırova Belediyesi’nin arsasının kaçak kullanıldığı ile ilgili açıklamasına dünkü gazetemizde yer vermişti. Yaptığımız haberde, Ana Muhalefet Partisi’nin ‘duyum’ ibaresi ile eleştiri yapmasının yanlış olduğuna vurgu yapmıştık. Kaya, dün gazetemize gönderdiği yazılı basın açıklamasında, duyum kısmının sadece arsanın kirası ile alakalı olduğunu belirtti.

Kaya’nın basın açıklamasını objektif gazetecilik adına aynen yayınlıyoruz;

“19,10,2016Değerli basın emekcisi gazetenizde yer alan kamuoyunu bilgilendirmek amaçlı göndermiş olduğumuz açıklamayı dikkate aldığınız için teşekür ederim. Ancak haberde yer alan yorumunuz olan duyumlar üzerine yapılan açıklama şaşkınlık yarattı şeklindeki yorum doğru değildir bu açıklama yorum değil 01,06,2016 tarihinde CHP meclis grubu olarak Çayırova belediye meclis başkanlığına vermiş olduğumuz soru önergesi ile Çayırova belediyesine şekerpınar bölgesinde belediyemize ait kiraya verilmiş bir arazimizin olup olmadığını sormuştuk önergemize yazılı cevaptır. Verilen cevap şu şekildedir   06,06,2016 tarih ve 69480055-6482 sayılı yazı ile belediye başkanlığı ilgili soru önergesine istinaden yapılan inceleme sonucunda şekerpınar bölgesinde mülkiyeti belediyemize ait olan herhangi bir arsanın kiraya verilmesi söz konusu değildir şeklindedir cevap yazısının aslı tarafınıza ekte gönderilmiştir.Bu bölgede bahsi geçen belediyeye ait arsa 30 dönüm olup bir önceki belediye başkanı ziya akbaş döneminde etrafına taş duvar yapılmış ve tel örgü çekilerek depolama alanı haline dönüştürülmüştür.Bu cevap üzerine aynı gün tarafınıza haber ile gönderilen fotoğraflar çekilmiştir kaldıki bu durum yani bu arsanın 30 aydır birileri tarafından kullanıldığı kamuoyu tarafından bilinmektedir.

Evet bizim duyum olarak ifade ettiğimiz konu birileri buradan kira aldığıdır bu konuda doğru açıklamayı yapacak olan belediye yönetimidir eğer almıyorlarsa niçin alınmıyor veya almayı düşünüyorlarmı bu konuda doğru açıklamalar yapılmadığı takdirde gerçekleri biz açıklayacağız.CHP Ana muhalefet partisi olarak ülkenin en saygın kurumlarından olup bütün açıklamalarını belgeler üzerinden yaparak muhalefet görevini yerine getirmektedir.

Saygılarımla”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Umre kayıtları başladı
Umre kayıtları başladı
Emekliye 355 lira zam
Emekliye 355 lira zam