Protokolle, dezavantajlı okullar tespit edilecek

Protokolle, dezavantajlı okullar tespit edilecek

İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Kocaeli Üniversitesi arasında uygulama okulu işbirliği protokolü, taraflar arasında imzalandı.

Protokolle, dezavantajlı okullar tespit edilecek

İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Kocaeli Üniversitesi arasında uygulama okulu işbirliği protokolü, taraflar arasında imzalandı.

Protokolle, dezavantajlı okullar tespit edilecek
24 Nisan 2019 - 15:42

Protokol ile dezavantajlı okullar belirlenecek, öğretmen ve velilere ise eğitim verilecek. Valilik makamında gerçekleştirilen protokol törenine Vali Hüseyin Aksoy, KOÜ Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü, KOÜ Eğitim Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Ahmet Küçük, İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mustafa Doğan katıldı.

UYGULAMA OKULLARI BELİRLENECEK

İl Millî Eğitim Müdürlüğü ile Kocaeli Üniversitesi Eğitim Fakültesi arasında imzalanan iki yıl süreli protokol ilçe ve il genelinde tespit edilecek olan okullar,uygulama okulu olarak belirlenecek. Eğitim Fakültesi tarafından belirlenecek temsilciler ve okul yönetimi tarafından yapılacak ortak çalışmayla ders içi ve ders dışı etkinlikler, ders materyali geliştirme, örnek ders uygulamaları, öğretmen eğitimleri, veli eğitimleri vb. faaliyetler planlanıp hayata geçirilecek. Ayrıca uygulama okulunda geliştirilen ders materyalleri, örnek ders anlatımları vb. uygulamalar İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından tüm öğretmenlerin faydalanması amacıyla çevrim içi ortamlarda paylaşılacak.

‘ÖRNEK PROJE SEÇİLDİ’

Protokol öncesi konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik, “Eğitim, Kocaeli ilimizde en öncelikli işimiz. Okul öncesinde yüzde yüze ulaştık kalite yönünden de belli bir aşamayı kat ettik. Ekip arkadaşlarımıza ve üniversite rektörümüze teşekkür ederiz. 2023 vizyonu çerçevesinde odak projesi kapsamında örnek proje seçildi. Okul gelişim projesi olarak uygulamaya konuldu. Eğitim Fakültesinde dezavantajlı okulların tespiti yapılarak gelişim yönler, öğretmenlerin eğitimi ve materyallerin sağlanması konusunda çalışmalar yapılacak. Bu çalışmada desteklerinden dolayı üniversite rektörümüz ve sayın dekanımıza teşekkür ederim” dedi.

‘KADROLARIN EĞİTİMİ ÖNEMLİ’

KOÜ Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü, “Özellikle eğitim fakültelerinin en önemli görevlerinden bir tanesi de mili eğitimin sorumlu olduğu eğitici kadroları ve öğrencilerin formasyonunun en üst düzeyde tutmak. Eğitim Fakültesinin belirlemiş olduğu uygulamaları okullarda ders içi ve ders dışı etkinliklerde iş birliğimiz var. Eğitimde birçok eğitim sanayi iş birliği ile devam ediyor. Ama eğiticilerin eğitimi de çok önemli. Bu yüzden protokol için bir araya geldik” ifadelerini kullandı.

‘BİRİKİMİ PAYLAŞACAĞIZ’

Vali Hüseyin Aksoy ise, “Kocaeli’de en önem verdiğimiz konuların başında eğitim geliyor. Eğitimin niteliğini kalitesini üst noktalara ulaştırmak için yürüttüğümüz çalışmalar var. Bu birikimi milli eğitim müdürlüğümüz ile paylaşma anlamında bir protokol imzalayacağız” diye konuştu.

BİRÇOK KURUMLA İŞ BİRLİĞİ VAR

Konuşmasını sürdüren Vali Aksoy, “Farklı alanlarda eğitimi iyileştirme anlamında birçok konuyu kapsayacak protokolü imza atına alacağız. Bu protokolde sanayimi, diğer kurumlarla ve üniversite ile iş birliğinde yürüteceğimiz birçok çalışma var. Bu tür karşılıklı iş birliği çalışmalarına duyarlı bir şekilde davranan sayın rektörümüze ve çalışma arkadaşlarına teşekkür ederim. Protokolün ilimize ve eğitim sistemine hayırlı olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Sabah ağrılarla uyanıyorsanız dikkat!
Sabah ağrılarla uyanıyorsanız dikkat!
Kalbe iyi gelen 5 besin
Kalbe iyi gelen 5 besin