’Olimpos ile Hira Dağı’nın çocukları arasındaki savaş’

'Olimpos ile Hira Dağı'nın çocukları arasındaki savaş'

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yalçın Topçu, ülkede yaşanan terör olaylarını sert dille eleştirdi. Topçu, “Ülkemize yapılan saldırıların yüzyıllardan bu tarafa bir tek nedeni var. Bu savaşın adı Olimpos Dağı'nın çocuklarıyla Hira Dağı'nın çocukları arasındaki savaş" dedi.

19 Aralık 2016 - 11:13

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a en yakın isimlerden biri olan Başdanışman Yalçın Topçu, geçtiğimiz hafta sonu Kulis Haber Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Oğuz’u Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ndeki makamında ağırladı. Ülke gündemine dair önemli açıklamalarda bulunan Topçu, Kocaeli’nin öneminden bahsederek, yakın süreç içerisinde Kocaeli’ne ziyarete gelerek bir takım temaslarda bulunacağını bildirdi. Topçu, Kayseri’deki terör saldırısında şehit olan Kocaelili askerlerin ailelerine sabır diledi.


BİR OLMA GÜNÜ
Kayseri Komando Tugay Komutanlığı’ndan izne çıkan er ve erbaşları taşıyan araca yapılan bombalı saldırıyla ilgili açıklama yapan Topçu, “Maruz kaldığımız bu saldırıların, bölgemizde yaşanan olaylardan, özellikle Suriye ve Irak’taki gelişmelerden, hatta ekonomideki dalgalanmalardan kaynaklandığını biliyoruz. Bu terör örgütlerine karşı, Cumhurbaşkanımızın da belirttiği gibi, milletimizle birlikte, bir milli seferberlik ruhu içerisinde hep birlikte kararlılıkla mücadele etmeliyiz. Gün, "Tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet" ilkeleri çerçevesinde bir olma, beraber olma, kardeş olma, hep birlikte Türkiye olma günüdür. Kayseri’deki saldırıda hayatlarını kaybeden şehitlerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyorum. Yaralılarımıza da rabbim acil şifalar versin” dedi.


BUNLARIN DERDİ BAŞKA…
Topçu: “Terörün dini, dili, ırkı, milliyeti olmaz. Terörün bahanesi ve gerekçesi de olamaz. Kendi bölgesel ve küresel hesapları için yılanlarla aynı torbaya girmekten bile imtina etmeyen batılı ülkeleri, insanlık adına, insanlık değerleri adına protesto ediyorum. Söz konusu ülkeler Türkiye’yi Ortadoğu ile aynılaştırmaya çalışıyorlar. Bu noktada ise terör örgütlerini kullanıyorlar. Ama bunlarında derdi başka, bunların bizimle derdi; Atilla’nın Roma’da atıyla Kiliseye girmesinden beri devam eden bir derttir. Bu savaş Olimpos Dağı’nın çocuklarıyla Hira Dağı’nın çocuklarının arasındaki savaş” diye konuştu

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
GTÜ Kültürün Merkezi Olacak
GTÜ Kültürün Merkezi Olacak
Güneş  Dilovasin'a Gürbüz Çayırova'ya !
Güneş Dilovasin'a Gürbüz Çayırova'ya !