KOSGEB’den masa başı eğitim

KOSGEB'den masa başı eğitim

KOBİ’lerin ve girişimcilerin en büyük destekçisi KOSGEB, artık girişimi adaylarına internet üzerinden de ders verecek.

KOSGEB'den masa başı eğitim

KOBİ’lerin ve girişimcilerin en büyük destekçisi KOSGEB, artık girişimi adaylarına internet üzerinden de ders verecek.

KOSGEB'den masa başı eğitim
03 Ağustos 2019 - 12:41

Girişimciliğe adım atmak isteyen ve bunun için KOSGEB’den eğitim alan girişimci adayları, artık sanal ortamda eğitim alabilecek. KOSGEB oluşturduğu e-Akademi sistemi ile girişimciler, e-devlet portalı üzerinden giriş yaparak ders alabilecek. Uzaktan eğitim ile birlikte sınıf ortamında verilen örgün girişimcilik eğitimi de devam edecek.

KÖKLÜ DEĞİŞİMLER YAPILMIŞTI
KOSGEB, 2019 yılı ile birlikte girişimcilik desteğinde köklü değişiklik yaptı. Girişimciliği Geliştirme Destek Programı’nı yürürlüğe koyan KOSGEB, imalatçı ve teknoloji tabanlı girişimcilere 370 bin liraya kadar destek vermeye başladı. KOSGEB, kendi işinin patronu olmak isteyen geleneksel girişimcilere de 60 bin liraya kadar destek sağlayarak, hizmet ve ticaret sektöründe faaliyet yürütmek isteyen girişimcileri ihmal etmedi.

ONLİNE EĞİTİM
KOSGEB, yeni programın yürürlüğe girmesiyle birlikte destek almak için zorunlu olan Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’nde de köklü değişikliğe gitti. Girişimci adaylarına girişimciliğe ilişkin temel kavramlar hakkında bilgi vermek ve girişimcilerin iş kurma ve yürütme konularında bilgi ve becerilerini geliştirmek amacıyla sınıf ortamında verilen ‘Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’ni online hale getirdi. Adaylar, internet üzerinden e-Devlet’e giriş yaparak uzaktan eğitim portalına ulaşacak.

BÜROKRASİ AZALACAK
Bürokrasinin Azaltılması ve Mevzuatın Sadeleştirilmesi programının da bir parçası olan KOSGEB e- Akademi ile, tanımlanmış bir zaman dilimi ve mekan ihtiyacı olmaksızın girişimci adayları istediklerinde eğitim alabilecek. Portalda yer alan konu anlatım videoları her zaman erişime açık olacak. Herkese standart olarak verilecek eğitimler sayesinde, örgün eğitime göre daha nesnel değerlendirmeler yapılacak. Eğitimin iptali, ertelenmesi gibi durumları ortadan kaldıracak olan KOSGEB e-Akademi, eğitmenlerin eğitimi, akreditasyon ve eğitim materyali hazırlama gibi maliyetleri de sıfıra indirecek. KOSGEB e-Akademi’de dersler, 2019’da yürürlüğe giren Girişimciliği Geliştirme Destek Programı’na uygun olarak Geleneksel Girişimci Eğitimi ve İleri Girişimci Eğitimi olmak üzere iki ayrı aşamada verilecek. İleri Girişimci Adayları toplamda 16 dersten faydalanacak.


YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
2. Kocaeli Turizm ve Bisiklet Festivali başladı
2. Kocaeli Turizm ve Bisiklet Festivali başladı
Kocaeli’den Marmaris’teki yangın söndürme çalışmalarına destek
Kocaeli’den Marmaris’teki yangın söndürme çalışmalarına...