Kocaeli’nin çevre ordusu 110 bin kişiye...

Kocaeli’nin çevre ordusu 110 bin kişiye ulaştı

Kocaeli’nin çevre ordusu 110 bin kişiye ulaştı

Kocaeli’nin çevre ordusu 110 bin kişiye ulaştı
20 Haziran 2019 - 10:48

20 Haziran 2019
Perşembe
 
Kocaeli’de sürdürülen ‘Evlat Aşkına Sıfır Atık Projesi’ne destek veren kamu kurumlarına, okullara, sivil toplum kuruluşlarına ve en fazla bilgilendirme yapan kişilere sertifikaları verildi.
 
Kocaeli’nin çevre ordusu 110 bin kişiye ulaştı
 
Kocaeli Valiliği, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve TEMA Vakfı Kocaeli İl Temsilciliği tarafından düzenlenen “Evlat Aşkına Sıfır Atık Projesi” sertifika töreni, geniş bir katılım ile Kocaeli Uluslararası Gençlik Merkezi’nde gerçekleştirildi. Kocaeli’nde sürdürülen “Evlat Aşkına Sıfır Atık Projesi” ile 110 bin kişiye ulaşıldığı belirtilen sertifika töreninde, proje kapsamında en fazla bilgilendirme yapan kişi ve kurumlara sertifika verildi.
 
GENİŞ KATILIM
Sertifika programına Kocaeli Vali Yardımcısı Dursun Balaban, Milli Eğitim Bakanlığı AR-GE Eğitim ve Sıfır Atık Koordinatörü Fatih Kınacı, İşyeri Sağlık ve Güvenlik Koordinatörü Özkan Avcı, Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik, Kocaeli Gençlik Spor İl Müdürü Muzaffer Çintimar, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Ünal Bostan, Tema Vakfı Kocaeli İl Temsilcisi Nermin Tol ve aileler katıldı.
 
110 BİN KİŞİ BİLGİLENDİRİLDİ
Proje ile ilgili sunum yapan Tema Vakfı Kocaeli İl Temsilcisi Nermin Tol; “Sıfır Atık Projesi kapsamında; proje ortakları ile birlikte okullarımız başta olmak üzere kamu kurumlarında, sivil toplum kuruşlarında, kurs merkezlerinde, üniversitemizde binlerce kişiye sıfır atık projesi ile birlikte Evlat Aşkına Projesi’nin tanıtımı yapıldı. Bilgilendirme yapılan kişi ve kurumlar daha sonra çevresindeki insanlara ulaşarak 110 bin kişiye bilgilendirme yaptıklarını kayıt altına aldı. Gelecek adına projemize destek veren tüm ailelerimize teşekkür ediyoruz” açıklamasında bulundu.
 
ÇEVREYİ KORUMALIYIZ
Projenin Kocaeli’nde olmasından dolayı duyduğu memnuniyeti ifade eden Vali Yardımcısı Dursun Balaban; “Biz çevreyi geleceğimizin teminatı gençlerimizden miras alıyoruz. Bunun için çevre ve kaynakları etkin kullanmalı ve korumalıyız. Günlük yaşantımızda kullanmış olduğumuz kaynaklarımızı israf etmemeliyiz. Kocaeli çevre anlamında ayrı bir değere sahip nadir illerimizden biri. Yapılan çalışmalar bu değerlere sahip çıkılacağına inanıyorum” dedi.
 
SERTİFİKALAR DAĞITILDI
Yapılan törende “Evlat Aşkına Sıfır Atık Projesi” ile ilgili kısa filmlerin izlenilmesinin ardından projeye destek veren kamu kurumlarına, okullara, sivil toplum kuruluşlarına ve en fazla bilgilendirme yapan kişilere sertifikaları takdim edildi. Kocaeli’nde en fazla bilgilendirmeyi Canan Hancı yaptı.
 
En Fazla Bilgilendirme yapan vatandaşlar:
NURŞEN KUMAŞ ÇETİNKAYA                      ASLI SÖNMEZ MAKBULE MERT
DENİZ YILDIZ LÜTFİYE DİLEK AYER KADER YILMAZ
SELDA PEHLİVAN                        NURGÜL GÜREK FİLİZ SENEL KANLİ
ZEHRA GENÇ ÖZLEM ÇAKMAK ERSİN DİNLER
ELİF SANEM KIROGLU   BARIŞ ÇİVİCİ BİRSEN KAYA
MELİH BORLAK BİRSEN ÖZKAN GİZEM KANPARA
ESMA AKAN EVREN EKİNCİ HATİCE DEMİR
MUHSİNCAN YILDIRIM SAMET TOPCU MESUT TAŞKIN
BETÜL ÇETİN AİŞE EMİR HÜSEYİN EMRE ÇEVİK
HİLAL ÖZEN  HÜLYA YILDIRIM FATMA ATA
SELMA TUTKUN ACUR MERYEM ÜNLÜ OZCAN ABDÜLKADİR YARDIMCI
ZELİHA LEYLA AKIN GÜLSENA KURT MEHTAP BÜYÜKŞAHİN
EMİRHAN YILDIRIM AHMET AÇIKGÖZ NURTEN CANAYAKIN
 

 
...

 
 
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
“STK’lar, sosyal sorumluluk projeleri ile kente değer katıyor”
“STK’lar, sosyal sorumluluk projeleri ile kente değer...
Başkan Bıyık, derneklere konuk oldu
Başkan Bıyık, derneklere konuk oldu