Kılıçdaroğlu’na saldırıya Kocaeli’de...
Reklam

Kılıçdaroğlu’na saldırıya Kocaeli’de büyük tepki

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik linç girişimi ve fiziki saldırıya tepkiler yükseliyor. CHP Kocaeli Örgütü bugün, 81 il örgütüyle eş zamanlı olarak basın açıklaması gerçekleştirdi.

Kılıçdaroğlu’na saldırıya Kocaeli’de büyük tepki

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik linç girişimi ve fiziki saldırıya tepkiler yükseliyor. CHP Kocaeli Örgütü bugün, 81 il örgütüyle eş zamanlı olarak basın açıklaması gerçekleştirdi.

Kılıçdaroğlu’na saldırıya Kocaeli’de büyük tepki
22 Nisan 2019 - 12:59

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik şehit cenazesindeki saldırı nedeniyle bugün 81 ilde CHP örgütleri eş zamanlı basın açıklaması gerçekleştirdi. Kocaeli'de de CHP İl Başkanlığı öncülüğünde Sabri Yalım Parkı'nda bir kınama ve tepki açıklaması gerçekleştirildi. Açıklamaya CHP Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, İYİ Parti İl Başkanı Şanbaz Yıldız, eski milletvekilleri Hurşit Güneş, Mehmet Hilal Kaplan, il yöneticileri, ilçe başkanları, gençlik ve kadın kolları örgütü yöneticileri, belediye meclis üyeleri, İYİ Partililer ve vatandaşlar katıldı.

Basın açıklaması CHP İl Başkanvekili Korkut Öz tarafından okundu. Sarıbay, şu ifadelere yer verdi: "Bugün ülkemizin başkentinde, hepimizin şehidi Mehmetçiğimizin cenaze töreninde, şehidimizin cenazesine katılan tek siyasi parti lideri olan Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanına hain bir saldırıda bulunulmuştur. Bu hain saldırı aynı zamanda şehidimiz Yener Kınıkçı’ya ve onun ailesine karşı da yapılmış büyük bir saygısızlıktır.PROTESTO DEĞİL, ORGANİZE BİR EYLEM

Yapılan sıradan bir protesto değildir. Yapılan sıradan bir provokasyon da değildir. Bu son derece organize bir eylemdir. Bu hain saldırı, ülkemizin demokrasisine, birlik ve beraberliğine ve huzuruna karşı yapılmıştır.  

SALDIRININ AZMETTİRİCİLERİ BELLİDİR

Bu saldırının azmettiricileri bellidir.  Adına gazete denen bir takım paçavralarda kimler Cumhuriyet Halk Partisi’ni ve Cumhuriyet Halk Partilileri hedef gösterdiyse; Bir takım operasyon kanallarında kimler Sayın Genel Başkanımıza idam tehditlerinde bulunduysa; Cumhuriyet Halk Partililerin şehit cenazelerine alınmaması için kim talimat verdiyse; Meydanlarda bu ülkenin kurucu partisine, Gazi Mustafa Kemal'in "iki büyük eserimden biri" dediği, Cumhuriyet Halk Partisi'ne kimler ağza alınmayacak hakaret ve tehditlerde bulunduysa, bu saldırının alt yapısını hazırlayanlar onlardır.  AYNI EMPERYALİST GÜÇLERİN HiZMETKARLARI

Toplumu kin ve nefret tohumu eken, bundan da siyasi rant bekleyen zehirli dil ve bu dilin sahipleri bugün yapılan bu hain saldırıda pay sahibidirler. Askerlerimize kurşun sıkarak bu ülkeyi bölüp parçalamaya çalışan hainlerle, attığı manşetlerle milleti şehit cenazeleri üzerinden bölüp parçalamaya çalışan edepsizler emperyalist güçlerin hizmetkarıdır. Aralarında açıkça bir amaç birliği vardır. Bunların ipini tutan odaklar da aynıdır. Biz, Cumhuriyet Halk Partisi’nin her bir üyesi olarak, bu hain saldırıyı gerçekleştiren zavallıların arkasındaki güçlere karşı dimdik ayaktaydık, ayakta durmaya da devam edeceğiz.

TÜRKİYE’Yİ KORKU VE TERÖR ORTAMlNA…

Türkiye'yi korku ve terör ortamına sürükleyerek, bulanık suda balık avlamaya çalışanlara karşı son derece uyanığız. Buna fırsat vermeyeceğiz. "Gün kızgın demiri soğutma günüyse” herkes de buna göre davranmalıdır. Ancak demiri, bugün bile, kızdırmak için çaba gösteren siyasiler olduğunu üzülerek görüyoruz. Bunları sağduyuya davet ediyoruz. Basit siyasi menfaatler için ülkemizin tüm demokratik birikimi, birlik ve bütünlüğü feda edilemez.   İSTİFA ETSİNLER

Bu saldırının ardındaki güç ve azmettiriciler derhal yargı önüne çıkarılmalıdırlar.  Cevaplandırılması gereken çok sayıda soru vardır. Bu sorular mutlaka cevaplandırılmalıdır, kamuoyu rahatlatılmalıdır. Bu girişimin failleri bellidir. Bu güvenlik zafiyetine sebebiyet verenler, saldırının büyümesine seyirci kalanlar hakkında derhal gereken işlemler yapılmalıdır. Ankara Valisi ve İçişleri Bakanı, daha önce sarf etmiş olduğu sözler de dikkate alınarak derhal istifa etmelidir. 

MİLLİ SAVUNMA BAKANI'NIN BAHSETTIĞİ “MESAJ" NEDİR? 

Bu arada Milli Savunma Bakanı'na da bir sorumuz vardır. Genel Başkanımızı linç etmek isteyen, ”O evi yakın” diye bağıran hainlere dönüp de "Mesajlarınızı verdiniz” demek ne anlama gelmektedir? Bu organize güruh ne mesajını vermiştir, bu nasıl bir cümledir?  Bu kendini bilmezlerin vermek istediği mesaj bellidir. Kimlerin değirmenine su taşıdıkları da bellidir. Bugün ve bu saatten sonra artık sorumluluk makamındakiler kullandıkları dile özen göstermelidirler. Herkes müsterih olsun. Bizler ve aziz milletimiz soğukkanlılıkla, oynanmak istenen bu oyunu bozacak güçteyiz. Bizler Kuvayı Milliyenin devamı olan Cumhuriyet Halk Partisi'yiz.”  
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Boşandığı eşini başından vurdu!
Boşandığı eşini başından vurdu!
GTO'da basın toplantısı yapıldı!
GTO'da basın toplantısı yapıldı!