İlk Turkovac Derince’de uygulandı

İlk Turkovac Derince’de uygulandı

İlk Turkovac Derince’de uygulandı

İlk Turkovac Derince’de uygulandı
08 Şubat 2022 - 16:33

Kocaeli İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Yüksel Pehlevan ve beraberindeki heyet, “Turkovac” aşı uygulama hizmetlerini yerinde gözlemlemek amacıyla ilgili merkeze ziyarette bulundu. HALK Sağlığı Hizmetleri Başkan Yardımcısı Dr. İrfan Kaynar ve Bulaşıcı Hastalıklar Birim Sorumlusu Ebru Çalışkan’ın da yer aldığı ziyaret programında Pehlevan’a, Hastane Başhekimi Doç. Dr. Hüseyin Şaşkın tarafından aşılama çalışmaları hakkında çeşitli bilgilendirmelerde bulunuldu.

İSTİŞARELERDE BULUNDU

Aşılama odalarını tek tek gezerek hizmetleri yerinde inceleyen ve çalışmalarda görevli personellere kolaylıklar dileyen Pehlevan, aşı olan vatandaşlarla da bir süre sohbet etme imkanı buldu. Vatandaşların öneri ve görüşlerini dinleyen Pehlevan hastane yetkilileri ile de çeşitli istişarelerde bulundu.

AŞININ ÖNEMİNE DİKKAT ÇEKTİ

“Turkovac” aşılama hizmetlerinin ilimiz adına hayırlı olmasını temennisinde bulunan Pehlevan, ildeki vaka sayılarını azaltmak için tedbirler ve aşının önemine dikkat çekti. Pehlevan, “Turkovac aşısı olmak isteyen vatandaşlarımız bugünden itibaren MHRS web/mobil ve Alo 182 üzerinden randevularını alarak aşılarını olabilirler. İsteyen vatandaşlarımız tercihlerini yerli aşıdan yana kullanabilirler” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İBB, İzmit Kadın Çalıştayı'nın Kitap Lansmanına Ev Sahipliği Yapacak
İBB, İzmit Kadın Çalıştayı'nın Kitap Lansmanına Ev...
Başiskele'de İki Mahalle Yürüyüş Yoluyla Birleşiyor
Başiskele'de İki Mahalle Yürüyüş Yoluyla Birleşiyor