"Gebze’nin güzelliklerini görmeye davet...

"Gebze'nin güzelliklerini görmeye davet ediyorum"

Gebze Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Nail Çiler, 15-22 Nisan Turizm Haftası’nı bir açıklama yaparak kutladı.

"Gebze'nin güzelliklerini görmeye davet ediyorum"

Gebze Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Nail Çiler, 15-22 Nisan Turizm Haftası’nı bir açıklama yaparak kutladı.

15 Nisan 2019 - 10:58

GTO Başkanı Çiler açıklamasında şu ifadeleri kullandı; Turizm; ülkeler arası turist çekme gayreti içinde ekonomi ve kültür alışverişidir. Şehrimiz; birçok tarihi ve kültürel mirası bünyesinde barındırmaktadır. Yaptığımız çalışmalar sonucu yanlış bir proje uygulanacak olmasını önlediğimiz Fatih’ in Otağı–Hünkar Çayırı, Kurutuluş Savaşı’nın kahramanlarından Yahya Kaptan ve Kartacalı ünlü Komutan Anibal’ın Anıt mezarı, Eskihisar Kalemiz ve Eskihisar’ da bulunan dünyaca ünlü ressam Osman Hamdi Bey’ in eserlerinin bulunduğu müzesi ve evi, Mimar Sinan’ın eseri olan Çoban Mustafa Paşa Külliyesi, Sultan Orhan Camii, Eskihisar Çeşmesi, İbrahim Paşa Çeşmesi, Demirciler Konağı, Darıca Feneri, Darıca Kalesi gibi değerlerin yanı sıra; Darıca Hayvanat Bahçesi, Bayramoğlu, Eskihisar, Tavşancıl gibi sahil yerleri ve Türkiye’nin ilk 6 Yürüyüş Rotası arasında gösterilen Gebze-Ballıkayalar Tabiat Parkı, şehrimizin gezip görülmesi gereken önemli tarihi ve turistik değerleridir.

BÖLGENİN DEĞERLERİNİ ÖNE ÇIKARTIYORUZ
Gebze Ticaret Odası olarak, kentimizin tarihi ve kültürel değerleri ön plana çıkartmak için, yalnızca arife günleri dağıtılan bölgemize Has lezzet Gebze Çöreğimizin dağıtımı gerçekleştirerek, unutulmaması ve tanıtılmasını sağlama gayreti içindeyiz. Aynı zamanda, odamızdan göndermiş olduğumuz tebrik kartlarımızda, önemli gün ve haftalarda sosyal medya üzerinden kullandığımız görsellerde bölgemizin sahip olduğu tarihi değerleri ön plana çıkartarak, bilinirliğin sağlanmasını hedefleyip; bölgemizde bir turizm atağı yapılmasına öncü olma gayretimiz de artarak devam etmektedir.

TURİZİM HAFTASINI KUTLARIM
Ülkemize ziyarete gelen turistlerin kişi başı ortalama harcamalarının 650 dolar seviyesinde olmasıyla birlikte, 2018 yılı sonu verilerine göre turizmden elde edilen gelirimiz 29,5 Milyar dolar olarak açıklanmıştır. 39,2 Milyar Turiste ulaşan ülkemizde daha fazla turist sayısı elde etmemiz, hem sosyal anlamda hem de ekonomik anlamda bölgemizi ve ülkemizi ileri seviyelere taşıyacaktır.  Bölgemiz ile ülkemizde bulunan değerlerimizin korunması ve tanıtımının arttırılması dileğiyle; herkesi şehrimizin tarihi dokusunu ve kültürel güzelliklerini görmeye çağırıyor, başta turizm alanında hizmet verenler olmak üzere tüm vatandaşlarımın 15–22 Nisan Turizm Haftası'nı kutluyorum.”

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Semetler'deki köprüye yalıtım imalatı
Semetler'deki köprüye yalıtım imalatı
Özlü Mahalle Muhtarlarıyla buluştu  
Özlü Mahalle Muhtarlarıyla buluştu