Dünyaca önlü marka Blue Diamond Darıca’da...

Dünyaca önlü marka Blue Diamond Darıca'da Açıldı!

Gebze’de kuyumculuk sektörüne yön veren iş insanı Yıldıray Turan dünyaca ünlü marka olan Blue Diamond mağazasını Darıca’da hizmete açtı.

Dünyaca önlü marka Blue Diamond Darıca'da Açıldı!

Gebze’de kuyumculuk sektörüne yön veren iş insanı Yıldıray Turan dünyaca ünlü marka olan Blue Diamond mağazasını Darıca’da hizmete açtı.

Dünyaca önlü marka Blue Diamond Darıca'da Açıldı!
12 Mayıs 2022 - 18:27

Amsterdam, Dubai, New York ve İstanbul'da faaliyet gösteren dünyaca ünlü Blue Diamond markasının bölgedeki ilk mağazası Darıca’da açıldı.35 yılı aşkın bir süredir Gebze bölgesinde kuyumculuk sektöründe hizmet veren iş insanı Yıldıray Turan’ın işletmeciliğini yaptığı mağaza önceki gün görkemli bir törenle hizmete girdi.
 
Kazım Karabekir Mahallesi İstasyon Caddesi Darıca’da bulunan işletmenin açılışına; Darıca Kaymakamı Yüksel Kara, Gebze Kaymakamı Mustafa Güler, Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık, Gebze Ticaret Odası Başkanı Nail Çiler, Gebzespor Kulüp Başkanı Av.Resul Tat, AK Parti Darıca İlçe Başkanı Ufuk Acay, AK Parti Gebze İlçe Başkanı Recep Kaya, MHP Gebze İlçe Başkanı Bülent Özdemir, AK Parti Gebze İlçe Kadın Kolları Başkanı Habibe Yıldırım Çırak, AK Parti Gebze İlçe Gençlik Kolları Başkanı Enes Altuntaş, Darıca Farabi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Profesör Doktor Mustafa Güneş, AK Parti Kocaeli İl Yöneticisi Osman Akbulut, AK Parti Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Gebze Belediyesi Meclis Üyesi Hasan Soba, Gebze Rizeliler Dernek Başkanı İsmail Kurt, Gebze Emniyet Derneği yönetimi, Çayırova İlçe Milli Eğitim Müdürü Azmi Tunç, Dilovası eski Belediye Başkanı Ali Toltar, Halk Müziği sanatçısı Bülent Sertaş, İstanbul Kuyumcular Odası Başkanı Nihat Atam, Darıca Ardahanlılar Dernek Başkanı Bülent Işık, Darıca Emniyet Derneği Başkanı Ahmet Hakan Hocaoğlu ve çok sayıda davetli katıldı.
 
Gebze Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Nail Çiler, marka olan mağazanın bölgeye ve ülkeye faydalı olmasını temenni ederek, ”Burada 15 kişinin istihdam edildiğini öğrendim, ben kendilerini kutluyorum. Sadece bu müessesede 15 kişi var, yatırım yapıyorlar, bu durumlarda iş insanlarının asli görevi yatırım yapmak, insanlara yatırım yapmak, insan kaynağını değerlendirmek bölgenin ve ülkenin gelişmesine katkı sağlamaktır. Ben burada çalışanların kazasız belasız iş günlerini diliyorum, hayırlı kazançlar diliyorum, Allah kazançlarını artırsın. Bölgemizin ve ülkemizin gelişmesine katkı sağlayan bütün işadamlarını kutluyorum” dedi.
 
BIYIK,”RABBİM UTANDIRMASIN”
Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık iş insanı Yıldıray Turan’ı Darıca ve İstasyon Caddesi’ne böylesine nezih bir mekân kazandırdığı için kutladığını belirterek, ‘’Rabbim hayırlı kazançlar nasip etsin. Cenab-ı Allah, kendisine, ailesine, çoluğuna, çocuğuna buralardan hayırlı ve helal kazanç nasip etsin inşallah. Bizler de, dostları olarak, arkadaşları olarak güzel bir müessesenin hayırlı bir iş yapması için dua edeceğiz. Rabbim İnşallah utandırmasın. Caddemiz de, merkezimizde böylesine nezih mekânlar kazandıkça Darıca’mız da daha farklı bir değer kazanacak, ben kendisine de teşekkür ve tebrik ediyorum. Rabbim hayırlı işler versin’’ şeklinde konuştu.
 
KAYMAKAM KARA BOL KAZANÇLAR DİLEDİ!
 
Darıca Kaymakamı Yüksel Kara ise yaptığı kısa konuşmasında,‘’ İşyeri sahibi arkadaşımıza hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum. Bol ve bereketli kazançlar dileyerek saygı ve sevgilerimi iletiyorum’’ dedi.
 
KAYMAKAM GÜLER,”ÇOK GÜZEL BİR MÜESSESE”
Gebze Kaymakamı Mustafa Güler’de yaptığı konuşmasında ‘Kardeşim’’ diye hitap ettiği işyeri sahibi Yıldıray Turan’ın çok güzel bir müessesinin açılışında bulunduklarını ve göreve başladığından bu yana kendisiyle tanıştığını ifade ederek, ‘’ Yıldıray bey aynı zamanda polis derneğimizin de başkanlığını yapıyor, bu anlamda bizlere de çok katkıları oldu. Bugün burada Darıca’ya açtığı mağazası için çok para harcayarak güzel bir müessese kurmuş ve 15 kişiye de ekmek kapısı yaratmış. Tebrik ediyorum” dedi.
 
SANATÇI SERTTAŞ’TAN YILDIRAY TURAN’A ÖVGÜLER!
 
Halk Müziği sanatçısı Bülent Serttaş’ta yaptığı konuşmada, ‘Çok değerli Darıca’lı ve Gebzeli dostlarım ve Yıldıray Turan, iyi ki varsınız. Senin o yüreğine ve cesaretine kurban olurum. Hayırlı ve uğurlu olsun diliyor ve İnşallah daha nice nice güzel mağazalar açmak dileğiyle ”sözlerine yer verdi.
 
Yapılan dualardan sonra, açılış kurdelesi protokol tarafından kesildi. İşletme sahibi Yıldıray Turan bu anlamlı günlerinde kendilerini yalnız bırakmayan tüm davetlilere teşekkür etti.
 
3 katlı olan yaklaşık 400 metrekare büyüklüğündeki Blue Diamond Darıca mağazası geniş yelpazesi ve 15 kişilik profesyonel ekibiyle sektöründe en üst düzeyde kalite hizmet vermeyi hedefliyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
2. Kocaeli Turizm ve Bisiklet Festivali başladı
2. Kocaeli Turizm ve Bisiklet Festivali başladı
Kocaeli’den Marmaris’teki yangın söndürme çalışmalarına destek
Kocaeli’den Marmaris’teki yangın söndürme çalışmalarına...