Dolarda işler terse döndü! Düşüş devam ediyor

Dolarda işler terse döndü! Düşüş devam ediyor

Spekülatörlerin yaptığı hareketlerle dalgalanma yaşayarak 4.92 seviyelerine yükselen dolar peş peşe atılan adımlarla düşüşünü devam ettiriyor.

30 Mayıs 2018 - 15:11

Merkez Bankası'nın faiz, döviz satış tutarı, kur sabitleme ve son olarak sadeleşme adımı ile 4,92 seviyelerinden 1 haftada 4,56 seviyeleri hızlı bir düşüş gerçekleştiren dolara son darbe bu sabah saatlerinden Londra'dan gelen mesajlarla vuruldu.

LONDRA'DAN GÜZEL HABER

 Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Merkez Bankası Başkanı Murat Çetinkaya ile birlikte Londra'da yatırımcı ve finans kuruluşları temsilcileriyle yaptığı toplantıya yönelik olumlu mesajları sosyal medya hesabından paylaştı.

4,45 SEVİYELERİNE GERİLEDİ

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek'in paylaşımlarıyla birlikte düşüşe geçen dolar saat 14:20 itibariyle yüzde 2 kayıpla 4,45 seviyelerine kadar geriledi.

PİYASALARA 4 MESAJ

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek sosyal medyadan yaptığı paylaşımlarında görüşmelerin verimli geçtiğini ve yatırımcının ilgisinin büyük olduğunu belirterek piyasalara 4 mesaj verdi;

"Politika setimizi güçlendirdik. Ekonomide yeniden dengelenme süreci başladı. Enflasyon ve cari açık ile mücadele en önemli öncelik. Seçim sonrası yapısal reformları daha da hızlandıracağız...

kaynakİ:yeniakit

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Cezaevi firarisi operasyonla yakalandı
Cezaevi firarisi operasyonla yakalandı
6 ülkeden daha Türkiye'ye destek!
6 ülkeden daha Türkiye'ye destek!