Çözüm değil, sorun anlattı

Çözüm değil, sorun anlattı

Yavuz Selim ve Hürriyet Mahallelerinde ki, tapu sorunu nedeni ile düzenlenen toplantıya katılan CHP’li Vekil, iktidar partisinin aldığı oyları eleştirip, mahallelilerin yanında olduğunu söyledi.

12 Ekim 2017 - 14:53

CHP Milletvekili Fatma Hürriyet Kaplan, kendisinin de çok zor şartlarda yetiştiğini, vatandaşın bir an önce tapusunu alması gerektiğini dile getirerek, kalabalık gruba, iktidar partisini şikayet etti. Kaplan, dönüşümün nasıl olması gerektiği, tapuların hangi şartlarda verilmesi gerektiği gibi önemli konularda ise herhangi bir somut öneride bulunmadı.

OYLAR AKP’YE GİDİYOR

Yavuz Selim ve Hürriyet Mahallesi’nde tapu sıkıntısı olan vatandaşlar, Beylikbağı Mutlu Düğün Salonu’nda bir araya geldi. Toplantıya yüzlerce mahaleleli katılırken, CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Hürriyet Kaplan’da tapu sıkıntısı yaşayan vatandaşlarla bir araya geldi. Konuyu meclis gündemine taşıdığını belirten Kaplan, somut öneri sunmaktan kaçınırken, iktidarı eleştirdi. Kaplan, “biz vatandaşlarımızın haklarını savunuyoruz. Vatandaşlarımızın mağdur olmamasını istiyoruz. Ama iktidar aldığı oyların şımarıklığını yaşıyor. Bizim her türlü öneri ve eleştirimizde,  ‘biz yüzde 52 oy aldık’ diyorlar” şeklinde konuşarak iktidar partisinin aldığı oyları eleştirdi.

HANGİ PARTİ YAPIYORSA HATALI

Israrla kendisinin siyaset yapmadığını dile getiren Kaplan, “hangi parti haksızlık yapıyorsa, vatandaşı mağdur ediyorsa, yanlış yapıyor. Hatalıdır. Bu olay bizim içinde önemli. Vatandaş hak ettiği evde otursun, tapularını alsın bizim derdimiz bu yönde. Bu işin siyaseti partisi olmaz” dedi. Fatma Hürriyet Kaplan, kişi olarak talebini dile getirip, vatandaşın yanında olduğunu dile getirirken, bu iki mahallede ki sıkıntıya ilişkin somut önerilerde bulunmaktan kaçındı.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • hur yavuzlu dedı
    9 ay önce
    anlattı anlattı gıttı eee sonuc sıfır elde sıfır.ben u yorumunu torunuma yazdırıyorum ınternete aklım ermez.hurrıyet hamallesınde evımız olmadıgı ıcın devletın arazısıne gecekondu yaptım ıkıbın tl odedım.tapu ıstıyoruz haklı olarak tapuyu ısterkende mantıklı olmamız lazım vekıl hurrıyet hanım sıyası konusmasını yaptı alkısladık ve gıttı sonuc kısaca yok.bunu sadece ıktıdar partısı ve beledıye cozer onun dısında kım ne anlatırsa fasa fıso bızım dernek yonetımıde mıllete ya*** ya*** seyler anlatıyo vatandas olarak kavga degıl cozum ıstıyoryoz.konuyu basbakanınız kendı ustlendı yanı kısaca devlet cozer.aradakı saadet ve chp komsularında bu ısten nema***dırmazız.saygılarımla
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
11
11 "Kedicik" Gebze Cezaevinde
CHP’de vekalet Yılmazel’de
CHP’de vekalet Yılmazel’de