2019 yatırımlarının tutarı 13 milyar TL

2019 yatırımlarının tutarı 13 milyar TL

2019 Yılı 4. Dönem İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy’un katılımıyla gerçekleşti.

2019 yatırımlarının tutarı 13 milyar TL

2019 Yılı 4. Dönem İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy’un katılımıyla gerçekleşti.

2019 yatırımlarının tutarı 13 milyar TL
09 Ekim 2019 - 12:07
Reklam

Valilik Akçakoca Toplantı Salonunda gerçekleşen toplantıya; Vali Hüseyin Aksoy’un yanı sıra, Vali Yardımcısı Osman Ekşi, İlçe Kaymakamları,  İl Planlama ve Koordinasyon  Müdürü Mahmut Baytüz, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Altay, İSU Genel Müdürü Ali Sağlık, İlçe Belediye Başkanları ile ilgili kurum temsilcileri katıldı. Burada bir konuşma gerçekleştiren Vali Aksoy şunları dile getirdi; “Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı ile İçişleri Bakanlığımızın 2019 yılı İl Koordinasyon toplantılarının Ocak, Nisan, Temmuz ve Ekim aylarında olmak üzere yılda dört kez yapılması konusundaki talimatları doğrultusunda bugün yılın son toplantısını gerçekleştirmek üzere bir aradayız. Kocaeli ilinde 2019 yılında kamu kurumları ve yerel yönetimlerimiz tarafından toplam 509 proje uygulanmaktadır. Dönem sonu itibariyle biten proje sayımız 106, devam eden proje sayımız 302, ihale aşamasında bulunan proje sayımız 36, yeni ihalesi yapılan proje sayımız 9 ve henüz başlanamayan proje sayımız ise 56’dır. 2019 yatırımlarının proje tutarı 12 milyar 929 milyondur. 2019 yılı ödenek toplamı 2 milyar 408 milyon liradır. Dönem sonu itibariyle ödeneklerden yapılan toplam harcama da 1 milyar 396 milyon lira ve ilk 9 aylık dönem içerisinde fiziki nakli gerçekleşmemiz yüzde 58’dir.

“BÜYÜK ÖNEM TAŞIYOR”
İlk defa yatırımcı kurum ve kuruluşlardan yatırım izleme raporları bu toplantı öncesinde kağıt ortamında istenmemiştir. Bunun yerine İçişleri Bakanlığımızın Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığınca geliştirilen İl yatırım takip sistemiyle yatırımcı kurum ve kuruluşların kullanımına açılarak yatırımlarla ilgili veriler bu sistem üzerinden alınmıştır. Bundan sonra yatırım izleme raporları için bu sistem kullanılacaktır. Her koordinasyon kurulu toplantısından önce sisteme veri girişlerinin doğru, eksiksiz ve zamanında yapılması için ilgili kurum amirleri tarafından gerekli hassasiyetin gösterilmesi büyük önem taşımaktadır.

“RAPOR EDİP BİLDİRİLMESİ GEREK”
İl içerisinde çözümlenebilecek sorunları ilgili kurumlarımızla görüşerek çözüm üretmeye gayret gösterelim. Çözemediğimiz sorunlar varsa mutlaka Valiliğimize akarın ve burada konuyu değerlendirelim. Özellikle arkadaşlarımızdan yatırımların yerinde incelenmesi, takip edilmesi ve herhangi bir olumsuzluk varsa bunların rapor edilerek bize bildirilmesini özellikle istiyorum. Yatırımların bir an önce tamamlanması hepimizin ortak görev ve sorumluluğudur. Katılımlarınız ve katkılarınız için hepinize teşekkür ediyorum.”

“SUNUM GERÇEKLEŞTİRDİLER”
Vali Aksoy’un konuşmasının ardından; Karayolları 1. Bölge Müdürlüğü Bölge Müdür Yardımcısı Mehmet Çetin, DSİ 1. Bölge Müdürlüğü Bölge Müdür Yardımcısı Mehmet Albostan ve Sakarya Orman Bölge Müdürü Ziya Polat kurumları tarafından yapılan çalışmalar ile ilgili sunum gerçekleştirdiler. Sunumların ardından koordinasyonu gerektiren hususlar görüşülerek, izleme ve koordinasyon çalışmalarının değerlendirilmesi gerçekleştirildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Yangında evsiz kalan aileye Büyükşehir’den yardım eli
Yangında evsiz kalan aileye Büyükşehir’den yardım eli
Cuma Namazı için ücretsiz maske ve seccade
Cuma Namazı için ücretsiz maske ve seccade