1 Mayıs Gebze’de kutlandı

1 Mayıs Gebze'de kutlandı

Gebze'de 1 Mayıs Emek Partisi öncülüğünde kutlandı. Eski Trafo meydanından başlayan yürüyüş, kent meydanında son buldu.

1 Mayıs Gebze'de kutlandı

Gebze'de 1 Mayıs Emek Partisi öncülüğünde kutlandı. Eski Trafo meydanından başlayan yürüyüş, kent meydanında son buldu.

1 Mayıs Gebze'de kutlandı
02 Mayıs 2019 - 15:04
Reklam

Sanayinin başkenti Gebze, Kocaeli'nde gerçekleşen 2. kutlamaya ev sahipliği yaptı. Emek Partisi'nin düzenlediği organizasyon. Eski Trafo Meydanı'nda başladı. 'İnsanca çalışmak ve insanca yaşamak için yaşasın 1 Mayıs', 'İş, emek, özgürlük', 'Krizin faturası patronlara iş, emek ve özgürlük için birleşelim' yazılı dövizlerle 15 Temmuz Milli İrade Kent Meydanı'na sloganlar eşliğinde yürüyen kortej, burada basın bildirisini okudu. Gebze'deki sendikaların bir kısmının Bakırköy'ü bir kısmının da İzmit'teki kutlamalara katılınca ilçemizdeki yürüyüş geçtiğimiz yıllara oranla daha sönük geçti. Düzenlenen organizasyona EMEP Genel Başkanı Selma Gürkan, EMEP Gebze İlçe Başkanı Hasan Atik, CHP Gebze İlçe Başkanı Musa Yılmaz ile yönetim kurulu üyeleri ve vatandaşlar katıldı. Organizasyona CHP'lilerin yanı sıra EYT Gebze Temsilciliği de destek verdi. 
 

DAHA ADİL ÇALIŞMA ŞARTLARI
İş, ekmek özgürlük, kıdem haktır gasp edilemez, sloganlarıyla yürüyüşüne başlayan kortej, Şehit Numan Dede Caddesi'nden kent meydanına ulaştı. Yüzlerce vatandaş kent meydanında bir araya geldi. 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü Gebze'de olaysız bir şekilde geçerken, işçiler kıdem tazminatı hakkına, daha adil çalışma şartlarına ve yaşanan ekonomik sıkıntıların işçi sınıfına fatura edilmemesi gerektiği vurgusunda bulundular.

İŞÇİ SINIFI MÜCADELE EDECEK

Hasan Atik yaptığı açıklamada, "Her türlü zorlukların dayatıldığı bir süreçte 1 Mayıs'ı kutluyoruz. İşçi ve emekçiler olarak sermayenin dayattığı bu şartları, işçi sınıfının lehine çevirmek için bir aradayız" dedi. Selma Gürkan ise, "1 Mayıslara kolay gelmedik. Her ülkede işçi kardeşlerimiz bedel ödemiştir. Bu günler için yaşamını yitiren işçi kardeşlerimi saygıyla anıyorum. Bugün sendikalar yok.

HAKKIMIZ İÇİN ALANDAYIZ
Hem çalisma hayatında hem günlük yaşamında hak gasplarıyla işçiler karşı karşıyayken Gebze'deki sendikaların bu tutumu kabul edilemez. Emek Partisi olarak işçi sınıfımızın hakkını savunmak için Gebze'de alandayız. Açıklanan son program açıkca işçi sınıfının hakları gasp programıdır. Bunlar ancak sermaye ve burjuvazi için bir reform olabilir. Bu programlara karnımız tok daha önce mücadeleyle cevap verildi. İşçi sınıfı buna da cevap verecek ve mücadele edecek" açıklamasında bulundu.


YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Yangında evsiz kalan aileye Büyükşehir’den yardım eli
Yangında evsiz kalan aileye Büyükşehir’den yardım eli
Cuma Namazı için ücretsiz maske ve seccade
Cuma Namazı için ücretsiz maske ve seccade