Bugun...
Reklam
Reklam


"Halep'te yaşananlar tuzak"
Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yalçın Topçu’dan önemli açıklamalar.

"Halep'te yaşananlar tuzak"
+ -

‘DAEŞ ÜZERİNDEN İRAN VE TÜRKİYE’Yİ MEZHEP ÇATIŞMASINA SOKMAK İSTİYORLAR’
Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yalçın Topçu, Halep’te yaşanan insani dramı ve Ortadoğu gündemini değerlendirdi. Topçu, “DAEŞ, İngiliz casus Lawrance’nin gayrimeşru çocuğudur. Şimdi de DAEŞ üzerinden İran ve Türkiye’yi mezhep çatışmasına tutuşturmak istiyorlar ” dedi.
 
Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Yalçın Topçu Halep’te yaşananları değerlendirdi. Terör örgütü DAEŞ’in İngiltere tarafından yönetildiğini belirten Topçu şu açıklamalarda bulundu.
“Benim kişisel tespitim; DAEŞ’in İngiliz casus Lawrance'in gayrimeşru çocuğu olduğudur ve bu örgüt emperyalist küresel güçler hesabına çalışır. DAEŞ’in varlığının ve ürettiği etkinin temel nedeni; mezhep savaşı çıkartmaktır. Bunu Irak'ta başarmıştır. Suriye'de başarmıştır. Yemen'de başarmıştır. Şimdi Türkiye ile İran mezhep savaşına tutuşsun istenmektedir.” 


‘HALEP’TE YAŞANANLAR TUZAK’
“DAEŞ bir tuzaktır. Halep'te olanlar bir tuzaktır. Özellikle Türkiye'de mezhebi kırılma ve çatışma körüklenmektedir. Halep üzerinden ortaya çıkan insanlık dramı bilinçli ya da bilinçsiz mezhebi düşmanlık ve kışkırtma üretmektedir. Sağduyulu ve soğukkanlı bir hassasiyet gösterilmelidir. Profesyonellik akılla yapılır, travmatik duygularla değil.”
 
“İRAN – TÜRKİYE ÇATIŞMASI KIYAMET OLUR”
Küresel güçlerin Ortadoğu’yu yeniden dizayn etmek istediğinin altını çizen Topçu, “İran ile Türkiye arasındaki bir çatışma bütün coğrafyanın en büyük kıyameti olur. Kazananı olmaz. Aynı şeylere BAB’da ve daha pek çok yerde karşılaşacağız. Mücadeleyi devletimiz ve güvenlik kuvvetleri yapar, biz onlara destek veririz. Sakin olacağız ve her şeye rağmen yüksek moralimizi muhafaza edeceğiz. Morali bozuk olanlar terörün tuzağına düşmüş olanlardır. Endişeye, ümitsizliğe gerek yoktur. Ankara bir oldukça, iri olacak, diri olacak. Ankara diri oldukça mazlumların kıyamete kadar sahibi olacak ve bu çemberi Çanakkale’de, Sakarya’da dedelerimizin yardığı gibi yarıp çıkacaktır” diye konuştu.


YORUMLAR
4 Yorum

Nurcan taşgın
20-12-2016 18:56:00

Bize "şah damarımızdan daha yakın Allah varken" rüyalar ile amel edecek ve ölenlerden yardım umacak bir topluluğu, yunus 100. Ayette belirtildiği üzere pisliğe boğar Allah. Boğuyorda... Her canlı ölümü tadacaktır.. Ayeti yeterince açık değil mi? Ölen zatlara saygı ve sevgi onların vizyonlarını misyonlarını öğrenmek ve uygulamakla olur.

Muzaffer
18-12-2016 14:15:00

Adem aydıner kardeşim,o saydığın zatlar ölmemişmiydi.Bizim,önce Allah'ın yardımına,sonra akıllı yöneticilere ihdiyacımız var.

salih Tosun
17-12-2016 22:05:00

Bende şöyle düşünüyorum ülkemizi savaşın içine çekmeye çalışıyor bu haçlılar içerde terörü salıveriyorlar üzerimize mecliste chp de mhp gibi hükümetle bir olsa bu terör kısa zamanda biter ancak kılıçlaroğlu her nedense tayyip düşmanlığından ber türlü vaz geçemiyor

adem aydıner
16-12-2016 18:10:00

sa Allah a samimi inanmış ülkesi için can feda edebilen ecdad torunlarının firasetli istişareli ekip çalışmasını ortak aklı öne çıkaran kolayda yetişmeyen her ferde ülkenin ihtiyacı var...zamanın Ahmet Yesevi hz. somuncubaba hz akşemseddin hz gibi zatları ilede istişare edilmeli diye düşünüyorum bu edep e çok ihtiyaç var..

YORUM YAZYORUM YAZ

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
ÇOK OKUNAN HABERLER
YUKARI